EKPSS Soru Ve Cevap Kitapçığı Yayımlandı!


ÖSYM, 22 Nisan Pazar günü yaptığı Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (2018-EKPSS) soru ve cevapları  yayımladı.. EKPSS sınavına giren adaylar sorulara ve cevaplara nasıl ulaşacaklarını araştırıyorlar. İşte tüm detaylar…

2018-EKPSS SORULARI VE CEVAP ANAHTARI

İki yılda bir yapılan, engelli vatandaşların kamu kurumlarında memur olarak atanmasını öngören EKPSS 2018, geçen hafta toplamda 88 bin 833 kişinin katılımıyla gerçekleşmişti. ÖSYM,  adayların heyecanla beklediği soruları ve cevap anahtarlarını yayımladı.

ÖSYM’nin resmi internet sitesinde yer olan duyuruya göre, 2018-EKPSS’de adaylara yapılan sınavda soru sayısının yüzde 10’una karşılık gelen Temel Soru Kitapçıkları ile Yanıt Anahtarları “osym.gov.tr” adresinde adaylara sunuldu.

22 Nisan 2018 tarihinde uygulanan Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavına başvuran adayların soruları incelemesi ve yanlışlarını görmeleri adına sınav soru kitapçıklarına  ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi’nden ulaşabilecekleri duyuruldu. Adayların 25 Nisan 2018 tarihinden itibaren sorulara erişebilecekleri söyleyen ÖSYM, adayların sisteme T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleriyle giriş yapabileceklerini söyledi.

2018-EKPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İki yılda bir düzenlenen EKPSS için adaylar 06-21 Şubat 2018 tarihinde başvurularını yapmışlardı. Geçtiğimiz hafta 22 Nisan tarihinde YTürkiye’nin 81 ilinde yapılan sınav için soru ve cevap kitapçıkları yayımlandı. Fakat adayların gerçek sınav sonuçları ne zaman yayımlanacak? Bu adaylar arasında merakla beklenen bir soru oldu.Sınav sonuçlarının 17 Mayıs’ta açıklanacağını söyleyen ÖSYM, adayların o günü heyecanla beklemelerine sebep oldu. Sınav sonuçları adaylara postayla gönderilmeyecek. Sınav sonuçları için adaylar 17 Mayıs’ta ÖSYM’nin resmi sitesinden aday şifreleri ile ulaşabilecekler.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR