El Yazınızdan Karakter Analizi Yapıyoruz!


El yazınızdan karakter analizi yapıldığını ve el yazınızın kişiliğinizi temsil ettiğini biliyor muydunuz? Yapılan çalışma, 5.000’den fazla kişilik özelliğinin yazı tipimizle bağlantılı olduğunu söylüyor.  Gelin, el yazınızı birlikte analiz edelim ve kişilik özelliklerinizi belirleyelim.

Küçük el yazısı olan insanlar utangaç, çalışkan ve titiz olma eğilimindedir, oysa dikkat çekmeyi sevenlerin el yazısı daha büyük olacaktır.

Kelimeler arasında büyük boşluklar bırakan insanlar özgürlüklerini yaşarlar ve kalabalıkta bulunmayı sevmezler kelimeleri birbirine yakın yazan insanlar yalnız kalmayı sevmezler ve davetsiz misafirlikten hoşlanırlar.

L ve E harflerinin yazılışı da insanın doğası hakkında bilgi verir. Örneğin küçük l ve e harflerini geniş çizenler daha rahat, hayatı spontane yaşayan ve açık fikirli olduğu anlamına gelir. Küçük l ve e harflerini dar çizenler ise başkalarına kuşkuyla bakma eğilimindedir ve kendilerini endişelendiren aktivitelerden uzak dururlar.

Noktalı harflerde noktayı çizdiğiniz harfin hemen üzerine koyuyorsanız ayrıntı odaklı, yaptığınız ve söylediğiniz şeylerde organizesiniz. Noktayı harfin biraz üzerine bırakıyorsanız mükemmel bir hayal gücünüz var. Eğer noktayı yuvarlak çizerek yapıyorsanız hayalperest ve çocuk ruhlu, noktayı çizgi olarak yapıyorsanız aşırı derecede öz eleştirelsiniz ve hatalarından ders almayan insanlara karşı sabırsızsınız.

T harfini çizerken harfin üstteki yatay çizgisini düz çubuğun tepesinden çiziyorsanız hırslı, iyimser ve kendine güvenen bir kişiliğiniz var. Eğer çizgiyi uzun çiziyorsanız yaptığınız işlerde kararlı ve heveslisiniz. Ancak inatçılığınızdan ötürü bir işi bırakmakta çok zorlanıyorsunuz.

T harfini küçük t şeklinde çiziyorsanız yani çizgiyi yatay çizgiyi düz çubuğun ortasından geçiriyorsanız kendine güvenen ve bedeninizden memnun bir kişilik taşıyorsunuz. Bu çizgiyi kısa çizmeniz tembel olma eğiliminde olduğunuzu ve kararlılık gösteremediğinizi gösteriyor.

Yazıyı kalemi bastırarak koyu bir şekilde yazıyorsanız, yaptığı işi ciddiye alan, kararlarından emin ve hızlı tepki verebilen birisiniz. Kalemi bastırmadan, silik bir şekilde yazıyorsanız hassas bir kişiliğiniz var ve insanlarla empati yeteneğiniz güçlü, ancak kendi hayatınızda çok canlı biri değilsiniz.

Eğer imzanız okunaklı değil de karmaşıksa, özel ve gizli bir kişiliğiniz var ve sizi anlamak kolay değil. Ama okunaklı bir imzanız varsa, kendinden emin ve rahatsınız, olmadığınız biri gibi görünmek zorunda hissetmiyorsunuz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR