Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Nedir? Maaşı Ne Kadardır?


Teknolojik çağın ihtiyaçlarından olan haberleşme ve elektronik konularında, ihtiyaç olan hemen hemen her alanda çalışabilen bu alan, pek çok konuda çözüm üretmek üzerine kuruludur.

Çağın gereksinimlerini iyi çözmüş, bu çağa ayak uyduracak çalışmalara ulaşmaya hazırlanmış ve yoğun bir dilde kendini ön plana çıkarmış bir dilde organize edilen bu bölüm, insanlara fayda sağlamak ve teknolojinin yeniliklerine çok daha hızlı şekilde ayak uydurmak için hazırlanmış bir bölümdür.

 

Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Okumak isteyen arkadaşlarımıza kesinlikle kendilerini matematik , temel bilimler ve mühendislik konusunda geliştirmelerini öneriyoruz. Bu temelin üzerine problem saptama, çözme gibi eklentiler olacağından gerekli disiplinlere hakim olmanız çok önemli olacaktır. Ayrıca haberleşme konusunda bir yerlere gelebilmek adına yapmanız gereken bir başka şey ise teknolojik gündemleri yakın takibe almak olacaktır.

 

Mezunlar, telefon ve GSM şirketleri, elektrik, elektronik, biyomedikal, otomotiv cihazları üreten sektörler, bankalar, finans şirketleri, bilişim teknolojileri şirketleri, Internet servis sağlayıcıları, proje-tasarım-yazılım şirketleri, ses/görüntü sistemleri üreticileri gibi kurumlarda çalışma imkânına sahip olurlar. Ayrıca kendi şirketlerini de kurabilirler. Bu yüzden yapılacak bütün yeni çalışmalar açısından,  oldukça güçlü bir seçenek sunarlar. İhtiyaçlarınıza cevap vermek adına da önemli bir sektörel alandır.

 

Ne Kadar Maaş Alırlar?

Sektörel şartların değişmesiyle birlikte, yaptıkları işe bağlı olarak değişen bir sürece dahil olmaktadırlar. Bu yüzden de sektörel şartlar her zaman değişiyor ve maaş süreci asgari ücretten başlayıp çok daha yüksek seviyelere ulaşıyor diyebiliriz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı