Elon Musk hakkında muhtemelen bilmediğiniz 7 şey


Geçtiğimiz günlerde Anıtkabir ziyaretiyle Türkiye’nin gündemi olmuş Elon Musk hakkında az bilinen gerçekleri bir araya getirdik.

İşte Elon Musk hakkında muhtemelen bilmediğiniz 7 şey:

1. Programlamaya küçük yaşlarda başlayan Elon Musk, 12 yaşında “Blastar” adlı bir oyun yazdı ve bunu o zamanın parasıyla 500$’a sattı. Commodore VIC-20 üzerinden yazdığı oyun günümüzde hâlâ daha oynanabilmekte.
2. Elon Musk lisedeyken günde yemek için sadece 1$ harcarmış, okul parasını ödeyebilmek ve para kazanabilmek için evini partilere kiralarmış. Öyle ki bu partiler 500 kişi kadar olurmuş ve kişi başı 5$ giriş ücreti alırmış.
3. Iron Man filminde Robert Downey JR.’ın canlandırdığı Tony Stark karakterinin Elon Musk’tan esinlenerek yaratıldığını biliyor muydunuz?

4. Elon Musk’ın resmi olarak Tesla Motors’dan aldığı paranın yıllık 1 dolar olduğunu biliyor muydunuz? CEO görevini üstlendiği şirketten çok fazla para kazansa da maaş olarak böyle almaktadır.

5. Elon Musk, Güney Afrika’da doğmuştur. Ayrıca Amerika ve Kanada vatandaşlığı da bulunmaktadır. 19 yaşındayken Kanada’da yaşamak için Güney Afrika’dan ayrılmıştır. 2002 yılında ise Amerika vatandaşlığı almış ve kendini “tutkulu bir vatansever” olarak tanımlamıştır.
6. Elon Musk zamanının değerini çok iyi bildiğinden dolayı ve trafikten çokça rahatsızlık duymasından Kaliforniya’da yol yapım çalışmalarına yardımcı olmak için 50bin dolar bağışlamıştır.
7. PayPal’ı 1.5 milyar dolara sattıktan sonra bu parayla eğlenmek, keyif sürmek yerine çığır açan teknolojilere imza atmıştır. Elon Musk’ı gerçekten daha iyi tanımalı ve ilham almalıyız. Geleceğin kurtarıcısı bu adam olabilir!

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı