Elon Musk’a Göre Verimli Olmanın Yolları


Elon Musk’ı hepimiz yakından tanıyoruz. Kendisi Space X’in kurucusu ve Tesla’nın sahibi. Elon Musk’ın çalışanlarına yaptığı önerilere ulaştık ve Elon Musk’a göre nasıl verimli olabiliriz sizlere açıklıyoruz.

Türkiye ziyaretiyle hepimizin çok yakından tanıdığı, bizleri Mars’a taşıyacak olan adam olarak bildiğimiz Elon Musk’tan hepimize ders olacak öneriler var. Bu öneriler daha verimli çalışmamızı sağlayacak, aynı zamanda konsantremiz ve algımızı da açacak. O halde Elon Musk’a göre nasıl verimli olunur anlatalım.
 
Elon Musk’a göre nasıl verimli olunur?
 
Şirketlerde çok fazla toplantılar oluyorsa ve bu sık bir şekilde oluyorsa zamanla bu kesinlikle daha kötüye doğru gidecektir. Toplantıların bir değeri, yararı olmadığını düşünüyorsanız o toplantılara gitmeyin ya da olabildiğince toplantıda kaldığınız süreyi kısa tutun. En nihayetinde, çok ama çok acil bir şey olmadığı sürece sık sık toplantılara katılmaya gerek yok.
 
Eğer ki toplantının değer katmadığını düşnüdünüz, o toplantıdan çıkın. Toplantıdan öylece kalkıp gitmek kabalık değildir. Değeri olmayan bir toplantının devam etmesi ve zamanı boşa harcaması asıl kabalıktır.
 
Elon Musk kısaltmalardan hoşlanmıyor. Sektörde kısaltma kullanmak için anlamsız saçma sapan kelimeler kullanmayın. Öyle ki açıklamayı gerektiren bir kısaltma o iletişimi baltalar, engeller.
 
Bir işin yapılabilmesi için iletişim en kısa yoldan halledilmesi gerekmekte.
 
Sağduyulu olmaya özen gösterin. Bazen şirket kuralına uymak saçma görünüyorsa ve anlamsız ise o kural değişmeli.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR