En çok izleyici toplayan YouTube videoları!


YouTube genişleyen içerikleriyle istediğiniz her şeyi bulabileceğiniz bir video sitesi haline geldi. İnternet kullanıcı sayısının artmasıyla da önce milyonluk izlenmelerin ardından da milyarlık izlenmelerin rekorlarına şahit olduk. Şimdilerde YouTube milyar kez izlenen ve çoğunluğu müzik klibi olan pek çok video ve rekortmen bulunduruyor. Milyarlarca izlenen güncel videolar listesini sizin için derledik!

10. Shake It Off – Taylor Swift / 2.75 M

Taylor Swift şarkılarıyla 1 milyar sınırını aşmaya alışık. Taylor YouTube’da en başarılı kadın şarkıcılardan biri konumunda. En çok izlenen 10 video listesine 18 Ağustos 2014 tarihinde Taylor Swift resmi kanalından yayınlanan Shake It Off şarkısının klibiyle giriyor.

9. Roar – Katy Perry / 2.75 M

Katy Perry’nin pek çok maceralar yaşadığı Roar şarkısının klibi 2.75 milyar izlenme ile YouTube’un en çok izlenenler listesinde 9. sırada. Klip 5 Eylül 2013 tarihinde Katy Perry’nin resmi hesabından yayınlanmış ve listedeki en eski şarkılardan biri.

8. Sugar – Maroon 5 / 2.90 M

Maroon 5’ın Sugar şarkısının klibi şarkıdan ziyade ilginç klibiyle milyonlarca izlenme alarak 8. sırada yer bulmuş. Klipte Maroon 5 ekibi farklı düğünlere giderek perdenin arkasında mini konser hazırlığı yapıyor ve perde indiği an düğündeki herkes şaşkına dönüyor. Klip Maroon 5’ın resmi hesabından 14 Ocak 2015 tarihinde yayınlanmış.

7. Sorry – Justin Bieber / 3.09 M

Justin Bieber kendisinin oynamadığı tek video klibiyle en çok izlenenler listesinde 7. sırada yer almış. Video konsepti bir sürü dansçı kızın farklı kareografilerle değişik ortamlarda dans etmesinden oluşuyor. Bu renkli ve kıpır kıpır klip Justin Bieber’ın resmi hesabından 22 Ekim 2015 tarihinde yüklenmiş.

6. Gangnam Style – PSY / 3.30 M

Rekorları alt üst eden ve YouTube’un 1 milyar izlenmeye ulaşan ilk videosu olan Gangnam Style şu anda 3. sırada yer alan See You Again klibine birincilik tahtını devretmişti. Listedeki en eski şarkı olan Gangnam Style yeni gelen videoların ardından 6. sıraya kadar geriledi.

5. Uptown Funk – Mark Ronson ft. Bruno Mars / 3.47 M

Mark Ronson’un kanalından 19 kasım 2014 tarihinde yayınlanan klip ilk çıktığı zamanlardaki popülaritesi ve yakaladığı izlenme sayısıyla YouTube’da en çok izlenen 5. video konumunda.

4. Maşa ve Koca Ayı – Afet İçin Çözüm / 3.48 M

Listenin ilginç ayrıntılarından biri de müzik klibi dışındaki tek rekortmen olan Maşa ve Koca ayı çizgi filminin ‘Afet İçin Çözüm’ adlı bölümünün 4. sırada yer alması. Üstelik Maşa ve Koca Ayı’nın resmi hesabından değil, Get Movies adlı bir kanalın yayınladığı video ile rekortmenler listesinde yer alıyor. 31 Ocak 2012 de yayınlanan video şu an 3.48 milyar izlenme sayısında.

3. See You Again – Wiz Khalifa ft. Charlie Puth / 4.02 M

Gangnam Style’ın egemenliğine son veren ve 4 milyar sınırını ilk aşan klip olan See You Again şarkısının klibi şu an YouTube’un en çok izlenen 3. videosu konumunda. Hızlı ve Öfkeli 7 filminin çekimleri sırasında kaza sonucu hayatını kaybeden Paul Walker’ın anısına hazırlanan ve klipte Walker’ın filmden sahneleri yer alıyor.

2. Shape of You – Ed Sheeran / 4.09 M

Henüz iki yıllık bir klip olan Shape of You yakaladığı popülariteyle fenomen olmuş ve şimdilerde 4.09 milyar izlenme sayısına ulaşmıştır. Klip Ed Sheeran’ın resmi hesabından 30 Ocak 2017 yılında yayınlanmıştır.

1. Despacito – Luis Fonsi ft. Daddy Yankee / 5.9 M

Açık ara farkla liderliği üstlenen Despacito ikinci sıradaki Shape of You gibi bir fenomen haline gelmiş ve hemen her yerde çalınan bir şarkı olmuştur. İki klibin yayın tarihleri de çok yakın. Despacito klibi 12 Ocak 2017 tarihinde yayınlanmış. Uzun bir süre tacını bırakmayacak gibi duran klip ilerde çıkacak yeni bir fenomen şarkı karşısında tacını kaybedebilir!


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR