En çok tercih edilen kırtasiye ürünleri


Ofis çalışanlarının çok çeşitli gereksinimlerini karşılamak için kullanılan kırtasiye ürünleri ofislerin tüm iş süreçlerinde kullandıkları malzemelerdir. Bu ürünler arasında masa üstü gereçleri, kağıtlar, klasörler, kalemler, dosyalar gibi kırtasiye malzemeleri bulunur. Her iş yeri kendi çalıştığı alan özel olacak şekilde bazı ürünleri diğerlerine göre daha fazla tüketir. Büroların çalışma alışkanlıkları da kırtasiye malzemelerinin kullanım miktarlarını etkiler.

Fotokopi kağıtları

Fotokopi kağıtları genel olarak her ofisin başlıca ihtiyaçları arasında yer alır. Evrak değişiminin yoğun olarak yapıldığı finans ve muhasebe ofislerinin ise en fazla kullandığı iş yeri kırtasiye ürünlerindendir. Her şirketin kurumsal kimliğini yansıtan şirket antetli kağıtları için kullanılan fotokopi kağıtlarına, resmi yazışmalar ve arşivleme işleri için de çok fazla miktarda ihtiyaç duyulur. Fotokopi kağıtları, resmi kuruluşlar, noterler, bankalar ve okullar için de en sık kullanılan kırtasiye ürünleri arasındadır.

Tükenmez kalemler ve yapışkanlı notlar

İş dünyasının değişmez bir parçası olan toplantı masalarının başlıca elemanı tükenmez kalemlerdir. Toplantı ve görüşme süreçlerinde not almak için kullanılan tükenmez kalemler gün içerisinde yapılacak işler sırasında konuşulanların yazılı hale getirilmesini sağlar. İş yerlerinde bulunan masaların vazgeçilmez ikilisi olan tükenmez kalemler ve yapışkanlı notlar yapılacak işlerin takibi için en çok tercih edilen ürünler arasındadır. Özellikle uzun yaratıcı süreçlerin yaşandığı ajanslar, reklam firmaları ve pazarlama ofisleri için yapışkanlı kağıtlar vazgeçilmez ofis ürünleridir. Uzun saatler boyunca bilgisayar başında çalışılan yazılım firmaları için de yapışkanlı kağıtlar günün yoğun temposunda yapılacak işleri her zaman göz önünde tutmanın etkili bir yoludur.

Klasörler ve arşiv kutuları

Özellikle evrak işleri ve yazışmaların çok olduğu bürolar ve iş yerlerinde kağıt evrakların düzenli bir şekilde dosyalanarak saklanması büyük önem taşır. Avukatlık büroları, emlak ofisleri, banka şubeleri gibi evrak takibinin önem kazandığı işlerde karton klasör kullanmak ve belgeleri doğru şekilde gruplandırarak saklamak gerekir. Bu dosyalar, içerilerinde bulunan kağıtların uzun süreler sağlam şekilde saklanmalarını garantilerken dosya sırtlarına yapılacak isimlendirmeler sayesinde dolaplara yerleştirilen evrakların düzenini sağlarlar.

Kağıt kullanımın yoğun olduğu iş yerlerinde arşivlenen ürünlerin depolarda saklanması da dikkat edilmesi gereken bir süreçtir. Özellikle değerli belgelerin bulunduğu banka şubeleri, finans firmaları ve avukatlık bürolarının saklama süreçlerinde çoğunlukla arşivleme kutusu kullanılır. Arşivleme kutuları dosya boyutlarında olan modellerden, büyük boy karton kolilere kadar bir çok farklı şekilde bulunabilir. Okullar, üniversiteler ve kurumların arşivleme birimleri depolama yapılacak yerin kapasitesi ve şekline göre seçilen modellerden biri ile evrakları için uzun süreli kullanım sağlayabilir.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR