En Hızlı Büyüyen Freelance Serbest Çalışma Pozisyonları


2000’li yılların başından itibaren telaffuz edilmeye başlanan freelance (serbest çalışma) günümüzde inanılmaz boyutlara ulaştı. Yıllar içerisinde freelance iş imkânları kendi içerisinde ayrı bir iş dünyası yarattı. Bir kuruma bağlı olmadan çalışmanın getirdiği avantajlar ve dezavantajlar olmasına rağmen sadece Amerika’da 65 milyondan fazla kişi freelance çalışma modelinde iş yapıyor.

Popüler Freelance İşler

Yeteneğiniz ne olursa olsun, serbest çalışma işlerinizin devam etmesini sağlamak için piyasa talebini tanımanız önemlidir. Özellikle internet kullanımının yaygınlaşması ile dünyada oldukça yaygın olan freelance çalışma modelinin yüksek kaliteli yazarlara, programcılara ve tasarımcılara olan talebi geçen yıl % 100 arttı. Özel becerilerden bazıları:


• Finans Danışmanlığı-Muhasebecilik:
Son yıllarda yıldızı parlayan finans danışmanlığı ve muhasebecilik bilgisayar ortamı olan bir evden homeofis rahatlıkla yapılabilir.

• Organizasyon işleri:
Parti, sünnet, kına, nişan, doğum günü, etkinlik planlama, turizm rehberliği gibi işlerin organizasyonu için bir mobil cihaz bile yeterli oluyor.   

• Çevirmenlik-Yazarlık:
Yabancı dil yeterliliği olanlar için ideal bir iş olanağı olan çevirmenlik, freelance çalışmak için de son derece popüler bir iş. İnternete bağlı olmak, bir e-posta adresinizin olması yetiyor.

• İnternet üzerinden satış-pazarlama:
Herhangi bir küçük işletme için önemlidir. Serbest çalışan biriyseniz, freelance iş imkânları içerisinde kendi markanız olur. Sunulan hizmetler, portföy ve iletişim bilgileri içeren bir web siteniz olmalıdır, yeni müşteriler sayfanızı bulabilir ve doğrudan sizinle iletişime geçebilir. Sosyal medyada viral içerik geliştirici olursanız, daha fazla müşteri edinebilirsiniz. 

• İçerik pazarlamacıları:
İçerik pazarlaması her tür işletmenin müşterilerinin ilgisini çekmesini ve bir marka yaratılmasına yardımcı oluyor. Web tasarımları, sosyal medya bağlantıları ile blog yazıları, video / foto içerik, infrografikler, e-bültenler gibi araçlar ile tüketicilerin özendirilmesi amaçlanır.

• Angular JS geliştiricileri:
Bir işe başlıyorsanız, internet, müşterilere ulaşmanın en uygun maliyetli yolu olmayı sürdürüyor. Bu bir web geliştiricisine ihtiyacınız olduğu anlamına gelir ve AngularJS girişimcinin tercih ettiği JavaScript çerçevesidir.

• Kullanıcı deneyimi tasarımcıları:
Web siteniz veya uygulamanız, müşterilerinize saniyeler içinde harika bir izlenim bırakmalıdır. Önce tasarımla başlayan UX uzmanlığında amaç deneyim alanını oluşturan araçlar, mekanikler ve akışlar oluşturmak ve bu araçlarla belirlenen akış içerisinde kullanıcıyı yönlendirmektir.

• WooCommerce geliştiricileri:
WooCommerce, WordPress altyapısı içerisinde e-ticaret yapmanızı sağlayan WooThemes ekibi tarafından yazılmış bir WordPress eklentisi. Bir reklamcılık modeli olarak reklamın lehine düşmesi ile birçok girişimci yatırımcılarla doğrudan satışa yöneliyor. 

• Sanal asistanlar:
İş dünyası uzmanları ve girişimcileri, giderek artan bir şekilde, vazgeçilmez görevlerini yönetmek için sanal asistanlara yöneliyor ve kritik görev ve etkili çalışmaya odaklanmak için zamanı boşa çıkarıyor.

• Elektrik mühendisleri – bilgisayar mühendisleri:
İnternet üzerinden yapılan işler piyasasının artması ile şirketler ve girişimcilerin bağlı cihazlar oluşturmasına yardımcı olması için elektrik veya bilgisayar mühendislerine, teknisyenlerine ihtiyaçları var.
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı