En İyi 5 Hayalet Filmi


En İyi 5 Hayalet Filmi
En İyi 5 Hayalet Filmi

HAYALET FİLMLERİ

Hayalet filmleri hepimizin çocukluktan beri çok korktuğu filmleri oluşturmuştur. Casper ile ne kadar sevdirilmeye çalışılsa da birçoğumuzun tabularını hayalet filmleri oluşturuyor. Aslında ne kadar da komik değil mi? Hayal et! Hayalet demişiz ve hayal edeceğimiz bir şeyi el birliği ile korkuya çevirmişiz. Yine de korkularımızın üzerine gitmek ya da korkmak için hayalet filmleri izler dururuz. Cumartesi gecesi hayalet filmi izlemek isteyenler için oluşturduğum en iyi 5 hayalet filmi listesi ile sizi baş başa bırakıyorum.

THE SHİNİNG

1980 yapımı olan ve oldukça eski bir yapıt olarak karşımıza çıkan bu filmin yönetmen koltuğunda efsane yönetmen Stanley Kubrick otururken filmin orjinali Stephen King’in yazdığı romanından esinlenerek çekilmiş. Hotel koridorlarında gördüğü hayaletler ile yavaş yavaş aklını kaybeden Torrance, aynı zamanda hotelin hayaletleri ile ilginç bir ilişki yürütecek.

HALKA

Japon sinemasının en ünlü eserlerinden biri olan Halka filmi yayınlandığı günden beri tüm dünyada korku ile izlendi. Televizyon içerisinden çıkan uzun saçlı ıslak bir hayaletin ortaya çıkmamasının sebebi ise düzgün bir cenaze töreni düzenlenmediği için ruhunun bu dünyada sıkışıp kalmasıdır. Bir kız çocuğu en fazla bu kadar korkutucu olabilir sanırım.

DİĞERLERİ

Eğer çocuklarınız güneş ışığına hassasiyet gösteriyorsa onlarla bir ömür evde geçirmek zorunda kalabilirsiniz. Bu durum yeterince kötü gözükse de daha kötüsünün kaldığınız evin hayaletlerle dolu olmasıdır. Kocası savaşta, çocukları hasta olan bir annenin ev içerisinde bunca derdin arasında hayaletlerle mücadelesi sizi oldukça ürkütecek.

RUHLAR BÖLGESİ

Birbirine ardına çekilmiş korku film klişeleri ve efektleri içinde barındırmayan ve bir babanın travmasını oldukça etkileyici bir biçimde ele alan ruhlar bölgesinde baba ve oğulun yapacağı astral seyahatler ve yakın bildikleri kişilerin hayalet çıkması korku seviyenizi sürekli yukarıda tutacak.

PARANORMAL AKTİVİTE

Ne de alışmışız yüksek bütçeli korku filmlerine… Size tamamen ev içerisinde bulunan güvenlik kameraları ile çekilmiş bir korku filmi. Katie’nin başına çocukluk yıllarından beri musallat olan hayaletler için çözümü sevgilisi kendisi bulmaya çalışıyor. Ev çekiminin bütün film boyunca devam etmesi gerçekçiliğin ve korkunun dozajını arttırıyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR