En İyi Grafik Tasarımcı Ben Olacağım Diyenlere “Çok Özel” Tavsiyeler


Geçmişten günümüze gelen ve bu süre zarfında gerçekten de önemli bir yere ulaşan grafik tasarım kariyeri, özellikle görsel ve teknoloji ile birlikte gayet uyumlu duruyor. Her alanda fazla fazla önemli hale gelmeye başlayan bu tasarım süreci, bir meslek olmaktan ziyade büyük bir tutku adeta. Çünkü kimi insan yalnızca işini yapıyor, kimisi de geleceği tasarlıyor, hayalleri biçimlendiriyor. Peki sizin tercihiniz nedir?

Marka ve iletişim ve logolar

Bu ve sayısı sürekli artar. Çünkü söz konusu bir grafik tasarım ize insanların ihtiyacı her zaman “daha farklı” olandır. En azından bu şekilde telaffuz edilir. Logolardan örnek verebiliriz örneğin. Bir logo tasarımının karşı tarafa vereceği mesaj, gerçekten güçlü bir “algı yönetimi” sürecidir. İnsanların markaya olan bakış açısını ilk intiba ile etkileyen logo, pek çok konuda ihtiyaç duyulan bir üründür. Yaratıcı konsept konularında da oldukça farklı alanlarda hizmet verebilecek olan grafik tasarımcılar için, birkaç değerli tasarım gelişimi sunmak istiyoruz.

Bizim önerimiz;

1- Tasarım etkinliklerini takip edin,

2- Deneyimli kişilerle irtibat halinde olmaya çalışın,

3- Gönüllü projelerde yer alabilirsiniz.

  • Bunları gönüllülük esasına dayanan yarışmalar,
  • Stajyerlik çalışmaları,
  • Network için yapılan çalışmalar bandında inceleyebilirsiniz.

4- Kişisel marka oluşturma sürecinde emek gösterin. Yaptığınız işin daha geniş kitlelerce bilinmesini sağlamak için aktif bir marka çalışması yapın.

5- Diğer yeteneklerinizi tasarımlarınızla birleştirin. Teknik becerileriniz olabilir, dil olabilir, eğitim bilgileri olabilir. Hepsini kullanarak arayışlarınızı ve ufkunuzu genişletin.

6- Kişisel gelişime önem verin.

Bu maddeyi oldukça iyi anladığınızı düşünüyoruz. Zira kişisel gelişim, marka bazında da büyük bir öneme sahiptir. Renkleri ve tasarımları tanımak, doğayı tanımak, sokağı tanımak, insanı tanımakla başlar.

Başarılar diliyoruz değerli arkadaşlar.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR