En Zor Öğrenilen 10 Dil

Bir dil bir insan diyenler ne kadar da doğru demişler. Anadilimizden farklı bir dili de konuşabilmek gerçekten muazzam bir şey. Ancak dil öğrenmek pek de kolay bir süreç değil. Hele bir de dil, öğrenilmesi zor bir dilse? Karşınızda, en zor öğrenilen 10 dil…


 1. 1 Fince


  Bu dilde, isimler 15 farklı görevde kullanılıyor. Üstelik dil ailesi olarak İngilizce’yle de aynı grupta bulunmadığından, İngilizce bilmek bu dili öğrenirken hiçbir katkı sağlamıyor.

 2. 2 Tagalogca


  Tagalogca, Filipinler’in resmî dili olan Filipince’nin temelini oluşturur. Günümüzde ise Filipinliler’in yaklaşık 1/4’ünün konuştuğu bu dil, farklı bir dil bilgisi yapısına sahip olması nedeniyle öğrenilmesi oldukça zor kabul ediliyor

 3. 3 Rusça


  Listedeki diğer dillere göre öğrenmesi daha kolay olarak kabul edilse de, alfabesi ve barındırdığı çeşitli dil bilgisi kuralları açısından da öğrenilmesi zor bulunuyor.

 4. 4 Navahoca


  Navahoca dili, Amerika Birleşik Devletleri’nin güneybatı kesiminde konuşulan dillerden biridir. Günümüzde de yaklaşık 120.000 ila 170.000 kişi bu dili konuşuyor. Almanca veya Latin dilleriyle aralarında pek benzerlik yoktur, bu da insanların bu dili keşfetmesini ve öğrenmesini zorlaştırıyor.

 5. 5 Norveçce


  Norveç’in resmi dili olan bu dil ile, diğer İskandinav ülkeleri insanlarıyla da anlaşabilirsiniz. Ancak öğrenme aşaması sizin için nasıl geçer, orasını pek bilemiyoruz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı