Engelli Sanatçıların Yaptığı Eserler Aklınızı Başınızdan Alacak

İstatistiklere göre Dünya nüfusunun %10'u başka bir değişle 650 milyon insan engelli olarak hayatına devam ediyor.


Bu listedeki sanat eserlerine baktığınızda, büyük bir çaba ve zaman harcayan engelli sanatçılar tarafından yapıldıklarını söylemeniz mümkün değil.

Ağzı ile resim yapmaktan kör fotoğrafçılara kadar, bu sanatçılar insanlık için gerçek bir ilham kaynağı oluşturuyor. Bu sanatçıların çoğu hayal bile edemeyeceğimiz koşullarda yaşayarak sanatı dünya ile iletişim yolu olarak kullanıyorlar.

Bu inanılmaz sanatçıları sizlerlere tanıtmak için bir liste hazırladık ve bu başarılı güzel insanlar umarız herkes için ilham kaynağı olurlar.

 

 

 1. Manoux
  4

  Huang Guofu, 4 yaşında  korkunç bir elektrik çarpması sonucu her iki kolunu da kaybetti. Fakat bu onu 12 yaşında ayakları ile resim yapmaktan alıkoyamadı.

 2. Manoux
  2

  Marius Kedzierski kolları olmadan dünyaya geldi. Ama bu onun realistik resim yapma tutkusundan vazgeçiremedi.

 3. Manoux
  1

  Peter Longstaff annesinin hamilelik sırasında Thalidomide adlı uyuşturucu kullanması sonucu kolları olmadan doğdu. Fakat Peter kendini hiç bir zaman engelli olarak görmedi.

 4. Manoux
  1

   Beyin felçli olarak dünyaya gelen Paul Smith daktilosunda sadece tek parmağını kullanarak inanılmaz sanat eserleri yaratıyor. 

 5. Manoux
  1

  3 yaşında otizm teşhisi konulan Stephen, artık yüksek detaylı resim konusunda çok ünlü biri. Ayrıca bu resimleri kısa bir bakıştan sonra hafızasına alarak yapıyor.

 6. Manoux
  1

  Bir Tattoo sanatçısı olma istesydiniz ve kullandığınız elinizi kaybetseydiniz ne yapardınız? Buna en güzel cevabı JC Sheitan Tenet veriyor. Tüm çizim aletlerinin, basınç göstergesinin üzerine entegre olduğu özel yapım bir protez ile konuyu çözmüş. Ortaya çıkan işler harika. 

 7. Manoux
  0

  Otizm olan Iris Grace, ailesi tarafından, konuşma terapisi aldığı dönemde,  resme olan inanılmaz yeteneğini keşfettiler.

 8. 8 Alana

  Manoux
  0

  Alana'nın ablasının paylaşımına göre, ellerini kullanma yeteğinden yoksun olarak dünyaya gelen Alana, ağzı ve ayaklarını kullanarak harika resimler yapıyor.

 9. Manoux
  0

  Bir dağ bisikleti kazasında sonra boynundan aşağısı felç olan Tommy, hayata tutunduğu tekerlekli sandalyesi yardımı ile resimlerine hayat veriyor.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı