Enstitü Koleji İstanbul Ataşehir’de Açılıyor


enstitü_koleji

Enstitü Koleji adını 1940-1954 yılları arasında toplumun kalkınmasını hedef alan ve bugün bile dünyada hala örnek alınan eğitim öğretim modeli olan Köy Enstitüleri’nden ilham alarak almıştır.

“Bilgi, söz olmaktan çıkmalı, işe yaramalıdır” inanışıyla, geçmişle geleceği harmanlayan kurumumuz, öğrencilerin günümüz ihtiyaçlarını karşılayarak her birini var oldukları ortamın lideri yapmayı hedeflemektedir.

Okulkuran Kurumsal Danışmanlık Anonim Şirketi 20 yıllık bilgi ve birikiminin devamı olarak tüm bu tecrübe ve birikimini daha genç beyinlere aktarmak üzere  2018-2019 öğretim yılında Enstitü Koleji’ni anaokulu, ilkokul,ortaokul ve lise olarak açmak üzere hazırlıklarına başlamıştır.

Enstitü Koleji kurucusu Sayın Mehmet Özgür Boza; Enstitü Koleji’nin oluşumunda, öğrencilerin duygusal, bilişsel ve akademik yönlerinin önemli olduğu kadar sosyal yönlerinin de geliştirilmesi gerektiği inancıyla bu okulu kurmaya karar verdiklerini ifade ediyor.

Öğrencilerin yaş grupları kaç olursa olsun; toplumun sorun olan ihtiyaçlarının çözümünde katkı sağlayabilecek ortam oluşturulduğunda, mutlaka çözümün bir parçası olmaları gerektiğine ve ancak toplum ihtiyaçlarını, ev ortamlarından ve bulundukları çevrenin içinden başlayarak dünyaya açılma amacıyla doğru eğitim öğretim ortamında olacaklarına inanıyorlar.

Enstitü Koleji anaokulundan liseye geniş bir yelpazede eğitim öğretim sunmasının yanısıra yetiştirilen öğrencinin hedef ve çözüm odaklı olması; önce kendi ihtiyaçlarını sonra çevresindeki ihtiyaçları tespit edebilmesi, merak edebilmesi, deneyimlemesi ve ardından çözüm bulma ve çözüme giden yoldada öğrendiklerini uygulayabilme fırsatı bulması hedeflenmektedir.

enstitü koıleji

Enstitü Koleji Kurucu Temsilcisi Sayın Esra Kabasakal Boza; geçmişten bugüne okul kurulumundaki ihtiyaçlardan başlayarak, her yaş grubundaki öğrencileri gerek öğretmen gerek yönetici olarak yakından tanıma fırsatı bularak edindiği tecrübeleri sonucu; eğitim öğretim alanındaki tüm donanımlarımızı öğrenci ve günümüz ihtiyaçlarını gözlemleyerek ideal olanı oluşturma hedefiyle bu yola çıktıklarını belirtiyor.

Enstitü Koleji Genel Müdürü Sayın Erol Özşen; toplumun eğitim öğretim ihtiyaçlarını uzun yıllar takip ederek ve yeniliklere çözüm bulma ve bir parçası olma tecrübelerimizi bir çatı altında toplarken; kişilik olarak güçlü, alanında deneyimli ve vizyoner eğitim kadromuzla sadece kendi okulumuz ve öğrencilerine değil aynı zamanda başka okul ve öğrencilere de örnek teşkil etmek amacıyla bu kuruluşun bir parçası olduklarını ifade ediyor.

Enstitü Koleji Ataşehir Kampüsü, kolay, güvenli ve merkezi bir lokasyonda olması ile, fiziki olarak okulun büyüklüğü öğrencilerin dilediğince ve ihtiyaçlarını karşılayabileceği şekilde etkinlik ve atölye  çalışmaları imkanı bulabilmesiyle, serbest zamanlarını da etkili ve verimli geçirmelerini sağlayabilecekleri alanlarının olmasıyla, tüm bu imkanlar için doğru yönlendirme yapabilecek donanımlı eğitim öğretim kadrosuna sahip olmalarıyla, eşitlik ve netliğin en önemsenen inanış olmasıyla bir çok öğrenci ve velinin tercih sebepleri arasına girmeyi şimdiden başarmıştır.

Hangi yaşta olursa olsun herkesin bir fikri, fikirleri olduğuna inanıyoruz. Okulumuzda herkesin fikirlerinin yargılanmadan, özgürce ifade edilebildiği, tartışıldığı bir eğitim ve sosyal ortam oluşturmaya odaklanıyoruz.  Okul-öğrenci- aile uyumuna büyük önem veren bir kurum olarak sadece öğrencilerimize değil, velilerimizle de açık, net bir iletişim kurmayı ve aynı dil kullanmayı önemsiyor ve bunu gerçekleştirmek için gerekli platformları ve yaklaşımları hayata geçiriyoruz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR