Erkeklerin Evlenmeye Hazır Olduğunu Gösteren 9 Şey

Sizin için mükemmel eş nasıl olmalıdır? Listeye eklenecek bir sürü şey olduğuna eminiz. Bu yazımızda kadınların beklentilerinin ve uzmanların ortaya koyduğu gerçeklerin ne kadar uyuştuğunu inceleyeceğiz.


Sizin için mükemmel eş nasıl olmalıdır? Listeye eklenecek bir sürü şey olduğuna eminiz. Bu yazımızda kadınların beklentilerinin ve uzmanların ortaya koyduğu gerçeklerin ne kadar uyuştuğunu inceleyeceğiz.

Bunun için en evlilik üzerine yapılmış en yaygın çalışmaları ve inceledik ve bulduklarımızı paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

1. Zekâ: Zeki erkekler daha az aldatıyor ve daha çok para kazanıyor.

Bazı insanlar diğerlerine göre daha akıllı olur. Finlandiyalı bazı uzmanlara göre daha düzenli ve mutlu bir evlilik için zeki adamlarla evlenmeli. Akıllı erkeklerin eşlerini daha az aldattığı biliniyor. Dahası diğer erkeklere göre daha çok kazanıyorlar.

Bu araştırma boyunca bilim insanları 18 yaşla 45 yaş arası 200 bin Finlandiya’lı erkeği inceledi. Uzmanlar birçok kriteri hesaba kattı, ancak bulgulara göre evliliği etkileyen en önemli kriter zeka.

2. Vücut Ölçüsü: Eşler arasındaki kilo farkı

Tennessee Üniversitesi uzmanlarına göre, evliliklerde kadınlar eşlerinden daha formda olduğunda taraflar daha çok tatmin oluyor. Manken gibi gözükmesine gerek yok. Önemli olan tek şey kilo farkı!

3. Espri Anlayışı

Bir erkek ne kadar yakışıklı olursa olsun, çoğu kadın espri anlayışına görünüşten daha çok önem verir.

Araştırmalara göre kadınlar iyi espriler yapmanın zekâyla direk ilişkili olduğunu düşünüyor, tabi böylece esprili erkekler bir adım öne çıkıyor.

Ancak, espri anlayışı çok farklı olabilir: bazı esprileri çok severken bazılarından nefret edebilirsiniz. Bu yüzden başarılı bir evlilik en büyük yapı taşı benzer espri anlayışıdır.

Stand-up’çı olmasına gerek yok, sizi güldürmesi yeterli.

4. Hisler: Daha erkeksi görünmek için duygularını gizlememeli.

Çoğu kadın asla eşinden yardım istemeyecek cesur ve güçlü bir erkek ister. Ancak, duygusal olmak başarılı bir evlilikte önemli rol oynuyor.

Psikoloji Profesörü Dr. John Gottman 12 yıl boyunca 130 çifti inceledi. Sonuç olarak eşlerini dinleyebilen, ne hissettiklerini anlayan, ve karşılık olarak hislerini paylaşabilen erkekler daha başarılı evlilikler yapıyor ve boşanma ihtimalleri daha da az oluyor.

5. Destek Olma: İyi zamanlarında destek olmak en önemlisi.

Kaliforniya Üniversitesinde profesörlük yapan Shelly Gable’ın yürüttüğü çalışmaya göre iyi zamanlardaki destek, kötü zamanlara göre daha çok önem taşıyor.

Tam olarak bu yüzden eşlerinin başarısından samimi bir şekilde mutlu olan erkekler, sadece başları beladayken destek olan erkeklere göre daha tatmin edici evlilik yaşıyor. Bu durum kadınlar için de geçerli.

6. İş Hayatı: Çalışmanızı ve profesyonel olarak kendinizi geliştirmenizi istemesi.

Feminizm dünyada yayılmaya başladığında bile çoğu erkek kadının evde kalması ve evinin kadını olmasını düşünüyordu. Ancak, iyi bir anne ve aynı zamanda çalışmak isteyen kadınların sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu yüzden evlilikte eşler arası eşitlik çok önemli.  Araştırmalara göre iş hayatlarında eşleri tarafından desteklenen kadınlar daha mutlu oluyor.

7. Para: Bütün vaktini para kazanmak için harcamıyor.

Birçok kadın eşinin çok para kazanmasını ister. Dahası, bu kadınlar çoğu finansal olarak başarılıdır. Ancak, Brigham Üniversitesi uzmanları 7 bin çifti inceledi ve parayı ilişkinin merkezine koymayan çiftlerin kazanabildikleri kadar çok para kazanmaya çalışan çiftlere göre daha mutlu evlilikler yaptığını ortaya koydular.

Uzmanlar para kazanmaya odaklanan çiftlerin anlaşmazlıkları çözemediğini ve birbirlerine karşı hassas davranamadıklarını öne sürüyor.

Diğer taraftan, paranın tamamıyla önemsiz olduğunu söylemek saçma olur çünkü o da birçok anlaşmazlığa neden olabiliyor. Önemli olan para ilişkinizde baskın olmamalı ya da eşinizden daha çok paraya değer vermemelisiniz.


8. Beraber yaşamak: Önemli olan buna doğru yaşta karar verebilmek.

Sosyolog Arielle Kuperberg’in yaptığı araştırmaya göre evlenmeden önce beraber yaşamak gelecekte boşanma riskini arttırmıyor. Aksine, erken yaştan beri beraber yaşayan çiftlerin boşanma oranı daha yüksek.

Yani, 18 yaşın altındaki bir erkek size beraber yaşamayı teklif ediyorsa sonu çok da iyi bitmeyeceği için, bu çok da iyi bir fikir olmayabilir. Beraber yaşama fikri 5 yıldan fazla ilişkiler için iyice düşünüldükten sonra uygulanıyorsa, sevgiliniz iyi bir koca olabilir demektir.

9. Çocukluk: Çocukluğuna dair mutlu anılarını anlatabiliyorsa.

Cambridge Üniversitesi’nin araştırmalarına göre mutlu bir çocukluk geçiren erkekler, yetişkin hayatlarında daha da mutlu oluyor. Bu durum evliliklerini de etkiliyor. Buna ek olarak, mutlu insanlar yüksek özgüvenlerinden dolayı, mutsuz evlilikleri bitirmekte daha iyiler.

Ancak, ilişkiniz iyi durumdaysa ve sevgiliniz çocukluğuna dair güzel şeyler anlatıyorsa, mutlu bir evliliğiniz olma ihtimali yüksektir.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı