Erkeklerin Kadınlarda Seksi Bulduğu Ama İtiraf Etmediği 10 Şey


Kadın erkek ilişkileri elbette oldukça karmaşık. Herkesin istekleri ve zevkleri birbirinden farklı. Bu nedenle bir insanla uyum sağlayabilmek için onu çok iyi tanımak gerekiyor. Ancak çoğu kişi karşı cinse karşı birçok şeyi gizliyor. Erkeklerin de kadınlarda çok çekici bulduğu ancak itiraf etmedikleri, kabul etmedikleri bazı şeyler var. Siz ne düşünüyorsunuz, erkekler aşağıda yazılanları seksi buluyor mu?

1. Gözlerin içi

Muhtemelen birçok kişi yeni tanıştığı kişide ilk gözlerin dikkatini çektiğini ya da gözlerden etkilendiğini söyleyecektir. Bu büyük bir klişedir ancak bilimsel olarak da gözler oldukça etkilidir. Gözlerin rengi, büyüklüğü ve yapısı aradaki çekimi büyük oranda etkilerken birçok erkek gözün içinde, irisi çevreleyen karanlık halkadan etkilenir. Kadınların gözlerindeki bu halkanın koyuluğu arttıkça çekicilik de artar. Bilinçaltına daha sağlıklı bir ilişkinin mesajları gönderilir.

2. Vücudun kendi kokusu


Parfümler ve kişisel bakım çiftler arasında önemli olsa da erkekleri asıl etkileyen kadınların biyolojik kokularıdır. Bazen duygu durumlarına bazen adet döngülerine göre salgıladıkları bu koku maalesef hiçbir parfümde bulunamaz ve her insana özeldir. Erkekler kadınların kendi kokularını oldukça seksi bulurlar.

3. Uzun dalgalı saçlar


Kısa saç sevdiğini söyleyen erkeklerin bile çoğu kadınlarda uzun saçı oldukça çekici ve seksi bulur. Ancak oldukça klişe olduğu için kabul etmesi zordur. Özellikle dalgalı, uzun ve bakımlı saçlar düşünülenden daha fazla çekim etkisi yaratır.

4. Kum saati vücut


Her ne kadar herkes aynı vücut tipine sahip olup incecik görünmeye çalışsa da erkekler hala kum saati vücutları oldukça seksi buluyorlar. Büyük göğüsler ve büyük kalçalar, itiraf edemeseler de onları etkileyen unsurlar arasında yer alıyor. Ancak çoğu zayıf, biçimli ve abartıda uzak vücutlardan hoşlandıklarını söylüyorlar. İtiraf edemeseler de büyük kalçalar her zaman dikkatlerini çekiyor.

5. Ses tonu


Her ne kadar erkekler ilk olarak fiziksel özelliklere bakıyor gibi görünse de kadınların ses tonu aradaki çekimin başrollerindendir. Etkili ve düzgün konuşma, sesin tonu ve yüksekliği etkili iletişimin de önemli unsurlarıdır. O yüzden kadınların sesi birçok erkek tarafından çok seksi ya da itici bulunabilir.

6. Göğüsler


Elbette erkeklerin göğüsleri çekici bulduğu büyük bir sır değil, ama çoğu zaman itiraf etmekten kaçtıkları bir durum. Açık açık hiçbir ortamda söylemeyi tercih etmeseler de aslında ilk dikkat ettikleri şeylerden biri.

7. Fiziksel simetri


Eski Mısır’da kusursuz güzelliğin özelliklerinden biri de fiziksel simetriydi. Erkekler farkında olsalar da olmasalar da özellikle yüzdeki simetri onları etkiliyor. Elbette her kadın kusursuz bir yüze sahip değil, olmak zorunda da değil…

8. Dudaklar


Erkekler dudakları tüm diğer özelliklerden daha çok çekici bulurlar ve bu konuda oldukça dikkatlidirler. Genellikle vücudun en seksi ve çarpıcı parçası olarak görürler. Dolgun dudaklar onlarda yüksek bir cinsel çekim yaratır. Bu nedenle dolgun dudaklı kadınları daha seksi bulurlar.

9. Kırmızı renk


Aşkın rengi kırmızıdır. Farklı renklerin ise bilinçaltımızı ve zihnimizdeki düşünceleri etkileyebildiği de bir gerçek. Kırmızı renk ise doğal bir afrodizyak etkisi yaratır. Aynı zamanda güç ve çekiciliği temsil eder. Kadınlarda kırmızı renk görmek ise erkeklerin seksi bulduğu şeylerden biridir.

10. Koyu saç rengi


Herkesin aklına seksilik dendiğinde sarı saç gelse de 2008’de yapılan araştırmalar sonucu sarışın kadınların çok da üst sıralarda yer almadığı erkeklerin genellikle siyah ve kahverengi yani koyu renkli saçları seksi bulduğu ortaya çıktı.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR