Eşinizin Mükemmel Bir Koca Olduğunu Kanıtlayan 7 Şey

Fotoğraf Galerisi.


Her kadın mükemmel bir koca ister. Peki, mükemmel bir kocayı nasıl tanımlarsınız? Bu soruya verilecek birçok olumlu ve yaratıcı cevap olduğundan eminiz. Bu yazıda, kadınların beklentilerinin bilim adamları tarafından kanıtlanmış gerçek olgularla ne kadar eşleştiğini inceliyoruz.

1. Zeka : Zeki erkekler daha az aldatırlar ve daha fazla para kazanırlar.

Bazı insanların diğerlerinden daha zeki olmaları konusunda garip bir şey yoktur. Bununla birlikte, Finlandiyalı bilim adamlarına göre, kadınlar istikrarlı ve mutlu bir evlilik için daha zeki erkekleri seçmelidir. Araştırmada, bilim adamları 18 ila 45 yaş arasındaki 200 bin erkek çalıştı. Bilim adamları birçok değişkeni hesaba kattılar ve bulgularına göre, bir evliliğin başarısını en çok etkileyen şey : Zeka. Daha zeki erkekler, eşlerini daha az aldatırlar. Dahası, zeki erkekler daha az zeki olanlara kıyasla daha fazla para kazanırlar.

2. Fiziksel durum : Karı koca arasındaki kilo farkı.

Tennessee Üniversitesi'ndeki bilim adamları, bir kadının kocasından daha iyi fiziksel durumda olduğu zaman, evliliklerinden daha memnun olduklarına dair bir sonuca varmışlardır. Uzmanlar, mutluluk seviyesinin yüzlerce faktörden etkilendiğini ve kilonuzun sadece bunlardan biri olduğunu belirtiyorlar. Ama onların çalışması, kadınların sürekli olarak kilo vermeye çalışmaması gerektiğini kanıtlıyor. Bu, bir eş bulmak ve onunla mutlu bir ilişki kurmak için gerekli değildir.

3. Espri anlayışı : Herkesin ona gülmesine gerek yok, sadece siz gülseniz yeter.

Bir erkek ne kadar yakışıklı olursa olsun, çoğu kadın espri anlayışına onların görünümlerinden çok daha fazla değer veriyor. Araştırmalara göre, kadınlar iyi şakalar yapma yeteneğinin yüksek zekayla bağlantılı olduğunu düşünürler, ki bu da elbette bu türden erkeklere avantaj sağlar. Bununla birlikte, espri anlayışı kişiden kişiye değişiklik gösterir; bir espriye gülebilirken, diğerine hiç de gülmeyebilirsiniz. Yani, başarılı bir evliliğin en iyi bileşeni benzer espri anlayışlarına sahip olmaktır. Eşiniz bir komedyen olmak zorunda değil, önemli olan tek şey esprilerini komik bulmanız.

4. Duygular : Duygularını daha maço görünmek için saklamazlar.

Birçok kadın, güçlü ve cesur bir erkeğe sahip olmak ister. Ancak başarılı bir evlilik için duygusal olmak da çok önemlidir. 12 yıl boyunca 130 çift üzerine araştırmalar yapıldı. Sonucunda, eşlerini dinleyebilen, duygularını anlayabilen ve karşılık olarak duygularını ifade edebilen erkeklerin daha başarılı evliliklere sahip olduklarını ve boşanma olasılıklarının daha az olduğu bulundu.

5. Destek : İyi günde verilen destek en önemli olanıdır.

California Üniversitesi'nde bir psikoloji profesörü, iyi günlerde verilen desteğin, eşler için kötü günlerde verilen destekten daha önemli olduğu sonucunu ortaya çıkartan bir çalışma yürüttü. Eşleri için iyi günde ve kötü günde içtenlikle mutlu olabilen kocalar, evliliklerinde eşlerine ancak zor durumda olduklarında destek olan kocalardan daha fazla memnunlar. Ve kadınlar da aynı şekilde hissediyor.

6. İş : Çalışmanızı ve kendinizi geliştirmenizi isterler.

Feminizmin dünya çapında yayılmaya başladığı dönemlerde, birçok erkek, hala kadınların sadece ev hanımlığı yapabileceğini düşünüyordu. Ancak, hem iyi bir anne ve hem de başarılı bir çalışan olmak isteyen kadınların sayısı her geçen gün artmaktadır. Evlilikte cinsiyet eşitliği çok önemlidir. Araştırmaya göre, eşlerinin desteklediği çalışan kadınlar daha mutludur. Bu, boşanma olasılığının da daha az olduğu anlamına gelir.

7. Çocukluk : Çocukken geçirdiği mutlu zamanlar hakkında hikayeler anlatmayı severler.

Araştırmacılar, çocukluklarında mutlu olan bireylerin, yetişkin hayatlarında da mutlu olduklarını buldular. Bu da doğal olarak onların evliliklerini etkiliyor. Ek olarak, mutlu yetişkinlerin mutsuz bir evliliği bitirme olasılığı daha yüksektir, çünkü kendilerine olan saygıları ve özgüvenleri yüksektir. İlişkiniz iyi durumdaysa ve erkek arkadaşınız size mutlu çocukluk anılarını anlatıyorsa, mutlu bir evliliğe sahip olma şansınız artacaktır.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı