ESN Bilim ve Teknoloji Fuarı başladı


Avrupa Okul Ağı kapsamında sekizincisi düzenlenen Bilim ve Teknoloji Değişim Fuarı faaliyete geçti. Fuara,danışman öğretmenlerle birlikte Romanya ve Fransa’dan gelen öğrenciler ve katıldı. Öğrenciler, ‘PC Soğutmanın Geleceği’, ‘Özerk Ev’, ‘Görünmez Hale Getirmek’ gibi birçok projelerini katılımcılara sundu.

Bu yıl sekinci kez düzenlenen ESN (European School Network) Avrupa Okul Ağı Bilim ve Teknoloji Değişim Fuarı büyük ilgi ile karşılandı. 16 Nisan’da başlamış olan fuar 21 Nisan’da sona erecek. Fuar İSTEK Belde Okulları ev sahipliğinde düzenlendi.

ESN Bilim ve Teknoloji Fuarına, Fransa’dan 3 ,Romanya’dan 4, ve Türkiye’den 6 öğrenci katıldı. Bununla birlikte öğrencilerin danışman öğretmenleri de fuara katılım gösterdi. Öğrenciler, fuar kapsamında yaptıkları ‘PC Soğutma Geleceği’, ‘Enerji Dönüşümü’, Özerk Ev’, ‘Görünmez Hale Getirmek’, ‘Sudaki Bazı Bitkilerin Yardımıyla İstanbul’da Su ve Bakteri İnhibisyonu’, ‘C Vitamini Etkisini Etkileyen Faktörler’ ve ‘Yaşamın Gizli Gücü: Etkili Mikroorganizmalar’ gibi farklı konularda olan birçok projeyi sergiledi. Değişik ve ilginç projeler sunan öğrenciler, aynı zamanda İSTEK Belde Okulları’nda derslere de girdi. Yabancı öğrenciler, 21 Nisan’a kadar İstanbul’un tarihi ve kültürel güzelliklerini gezme şansında bulunup bizim kültürümüz hakkında bilgi sahibi olacak.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR