Eşyalarınız Zarar Gördü Diye Üzülmeyin! İşte Onları Yepyeni Hale Getirmenin 10 Yolu

En sevdiğiniz şeyin eski parlaklığını kaybettiğini fark ederseniz, sakın üzülmeyin! Kusurları onarmanıza yardımcı olabilecek bazı basit çözümler var.


En sevdiğiniz şeyin eski parlaklığını kaybettiğini fark ederseniz, sakın üzülmeyin! Kusurları onarmanıza yardımcı olabilecek bazı basit çözümler var. Kendi başınıza onarabileceğiniz, kaç tane eski veya bozulmuş şeyi çöpe attığınızın farkında değilsiniz. Ve bunu yapmak için özel bir beceri veya ekipmana gerek yoktur.

1. Ahşap Eşyalarınız İçin Mayonez

Ahşap mobilyalarınızda genellikle yoğuşma sebebiyle kalan beyaz lekeleri düzeltmek için mayonez kullanabilirsiniz. Lekeleri yüzey üzerinde ovalayın ve mobilyanız temiz oluncaya kadar bir bezle silin. Mayonez, ahşap ürünler üzerindeki çatlaklar için de kullanılabilir. Çatlağı doldurun ve birkaç günlüğüne bırakın. Daha sonra alanı yumuşak bir bezle parlatın.

2. Gözlükler İçin Diş Macunu

Gözlüğünüzün camlarını temizlemek için granülsüz sıradan bir diş macunu kullanabilirsiniz. Camın üzerine sürün, bir bezle yayın ve macunun kalıntılarını yıkayın. Akıllı telefon ekranları ve saatler için de bu yöntemi kullanabilirsiniz. Ancak bu durumlarda içine su kaçmamasına dikkat edin.

3. Bakır İçin Hardal

Bakırdan yapılmış nesneleri temizlemek için hardal kullanabilirsiniz. Önce, bakır bileklik gibi bir şeye uygulayın ve birkaç dakika bekletin. Ardından cilalayın ve nemli bir bezle temizleyin.

4. Çıkartmalar İçin Mayonez

Mayonez bir kez daha bize yardımcı olabilir. Bir yüzeyden çıkartmaları temizlemek için mayonez sürün, 15-20 dakika bekletin, sonra bir bez alın ve yapışkan etiketleri çıkarmak için bölgeyi silin.

5. Telefonlar İçin Bebek Pudrası

Ekrandaki çizikleri ortadan kaldırmak için bebek pudrasını kullanın. Pudrayı su ile karıştırın. Telefonunuzun ekranına uygulayın ve bir bezle ovun. Küçük çizikler kaybolacaktır.

6. Cam Temizliği İçin Oje

Bu yöntemi kullanmadan önce camı yıkayın. Temiz bir oje alın ve çizik üzerine uygulayın. Bir saat kadar bekletin, pamuğa aseton dökün ve bölgeyi silin. Bu basit yöntem, cam yüzeyini düzeltmenize yardımcı olacaktır.

7. Deriler İçin Soğan

Soğanı ikiye bölün ve kirli deri yüzeyini ovun. Daha sonra silmek için yumuşak bir bez kullanın. Tekrar parlak hale gelecektir.

8. Çizikler İçin Kül

Ahşap mobilyaların kurtarılması için bir başka çözüm de küldür. Su ile karıştırın ve bölgeyi bu karışımla kaplayın. Yavaşça ovun ve bir bez ile kül silin.

9. Yağlı Boya İçin Tereyağı

Yağlı boya lekelerini çıkarmak için tereyağı ile toz deterjanı karıştırın. Bu karışımı diş fırçasıyla hafifçe ovalayarak lekeye uygulayın. 15-20 dakika bekletin ve sonra her zamanki gibi yıkayın.

10. Yağ Lekesi İçin Tebeşir

Tebeşir, kolayca yağ lekelerinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır. Tebeşiri toz haline getirmeniz ve bölgeye serpiştirmeniz yeterlidir. Yağı emdikten sonra tebeşiri temizleyebilir ve sonra elbiselerinizi yıkayabilirsiniz.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı