Evinin Tavanından 120,000 Arı Çıktı!


Yaklaşık 2 ay önce Lisa Ohrmundt evinin tavanından gelen bir takım vızıldama sesleri duydu. Decatur, Georgia’da ikamet eden Lisa, ne olur ne olmaz diye arıcılık yapan bir arkadaşını kontrol etmesi için evine çağırdı. Ev içerisinde bir süre dolaştıktan sonra, evin tavanına bakmaya karar verdiklerinde gördükleri şey şok edici nitelikteydi.

Lisanın oturma odasının hemen üst tarafında kolonileşmiş tam tamına 120.000 arı buldular.
CBS haberlerine konuşan Lisa, “Dexter dizisinden bir sahne gibiydi, her yerde plastik vardı ve her şey bantlanmıştı bende kendimi korumak için kafamı plastik ile sardım” diye belirtti.

Arıcı bir sıcaklık sensörü yardımıyla koloninin yerini tespit etti. Sonra bir merdiven yardımıyla tavana ulaşıp bir kesik açtı.

Kesiğin açılmasıyla birlikte binlerce arı yere düşmeye başladı. Bu işlemler sırasında zavallı arıcı adam 10-15 civarında arı tarafından sokuldu. Lisa ‘Arıcı adam bu koloninin yaklaşık 2 senedir burda olduğunu söyledi’ diye belirttikten sonra kendisinin de bu evde 9 senedir yaşadığını ekledi.

Daha önceki ev sahipleri de evlerinden böyle bir koloni çıkarmışlar fakat Lisa bu işlemin tam gerçekleştirilmediğini ve arıların tekrar çoğalmaya başladığını düşünüyor.

‘Daha önce arılardan hiç korkmamıştım, ama o kadar çok arı etrafımda uçuşmaya başladığında ‘Benden bu kadar’ dedim ve hemen oradan uzaklaştım’ diye belirtiyor Lisa Ohrmundt.

Bu olaylar sonrasında yaklaşık 90 kiloluk bal elde edilmiş.

‘Ev arkadaşım hiç bal alamadığı için çok sinirli’ şeklinde eğlenceli bir söylemde bulunan Lisa ‘Ama sanırım arıcı bize birazcık getireceğini söylemişti’ diye de ekliyor.

Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı