Evli Çiftlerin Sinsice Boşanma Nedenleri


uşkusuz, aşağıda sayacağımız 10 neden birçok çiftin sürekli tartışmasına ve sonunda boşanmasına neden oluyor. Eğer siz de aşağıda saydığımız boşanma nedenlerinden bir veya birkaçını yaşıyorsanız kendinize şunu sormalısınız: “Buna değer mi? Sevdiğim kişiyi çok anlamsız bir şey için kaybedersem, buna değecek mi?” Sonuçta, ilişkiniz için çaba harcamak ya da harcamamak size kalmış! Ancak araştırmalar, dikkatle ilerlemenin en iyisi olabileceğini gösteriyor…

1. Uzun süre cinsel ilişkiden uzak durmak


En sık rastlanan boşanma sebeplerinden biri de cinsel hayat. Evet, her şey fiziksel değildir. Hepimiz bunu biliyoruz. Bununla birlikte, insan vücudu fiziksel teması arzulamak için yaratılmıştır. Bir eş veya karşılıklı olarak bir çift, artık eşiyle fiziksel ilişkiyi arzulamadığına karar verirse, eninde sonunda aldatma olacaktır. Öfke ve kızgınlık, cinsel ilişkinin yokluğu ya da cinsel doyumsuzluk ve duygusal yakınlık eksikliği aldatmaların altında yatan ortak nedenlerdir. Bu kesin bir gerçektir ve boşanma avukatlarının gözlemleri bu yöndedir.

Bunun tam aksine eğer ilişkiniz sadece sevişirken iyiyse, bir felakete sürükleniyorsunuz demektir. Yalnızca şehvete ve iyi bir cinsel hayata dayalı evliliklerde her şey yolunda gibi görünür fakat aslında tehlikelidir. Çünkü herhangi bir duygusal bağlılık olmadan ilişki uzun sürmez.

 

2. Çok rahat olmak


İlişkiler rahatlatıcı olsa da, çok rahat olduğumuz ve denemeyi bıraktığımız zaman kıyamet kopabilir. Sorumluluklarını yerine getirmeyen eşler arasında sorunlar oluşur. Sonunda, bir ya da her iki eş de diğerine verilenleri kabul eder ve dürüst olmak gerekirse, bu hikayenin sonunu hepimiz biliriz.

3. Tasarruf yapmamak


Para her şeyi çözmese de faturaları öder. Kaçırılan kredi ödemelerinin stresi, hayatın ve işlerin stresine eklenmesi günlük hayatı kabusa çevirebilir.
Farklı harcama alışkanlıkları, finansal hedefler, bir eşin diğerinden çok daha fazla para kazanması ve güç mücadelesi gibi etkenler bir evliliği kırılma noktasına kadar zorlayabilir. Para gerçekten her şeye dokunur. İnsanların hayatlarını etkiler.

4. Birbirine saygısızlık etmek


Eşinizin ebeveynlik kararlarını hiçe sayıyorsanız ya da arkanıza yaslanıp, bildiğiniz şeyleri yapıyorsanız eşine saygısızlık yapıyorsunuz demektir. Onun isteklerine ve kararlarına saygı duymamanız boşanmaya neden olabilir. Eşinize, altınızda çalışan personellerinizden biri gibi davranamazsınız.

 

5. Karşılıklı bağımlılık


Birbirine bağımlı çiftler, nihayetinde çatışmaya neden olan kıskanç bağlar oluşturur. Eşinizle ayrı odalarda bile bulunmaya dayanamıyorsanız ve onsuz uzun süre yaşayamayacağınıza inanıyorsanız, büyük sorun var demektir.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR