Facebook Çocuk Kullanıcılara Yoğunlaşacak!


Facebook çocuk kullanıcıları odak noktasına alacak. En çok kullanılan sosyal medya uygulamasının yeni odağı belli oldu. Elindeki genç kullanıcı kitlesini kaybeden Facebook artık çocuk kullanıcılara yönelik servisler üzerinde çalışacak. 

Sosyal medya platformu Facebook gençlere yönelik LOL platformunun başarısızlıkla sonuçlanmasıyla birlikte hedef noktasını çocuklara çevirdi. Facebook artık Messenger Çocuklar uygulaması üzerinde yoğunlaşacak. 

Sosyal medya uygulamalarının artık çocuklar tarafından da kullanılmaya başlanmasıyla birlikte gençleri elinden kaçıran Facebook hedef noktasına artık çocukları aldı. Gençlerin ve çocukların isteklerini anlamak üzere 100’den fazla çalışanını görevlendiren Facebook “gençlik ekibini” yeniden yapılandıracak. Facebook’un 100 kişilik ekibi gençlerin ve çocukların kullanmak isteyecekleri ürünleri ve bu ürünlerini özellikleriyle tasarımlarını tasarlamakta görevlendirildi.

Facebook’un gençlere yönelik geliştirdiği LOL projesinde gençler kendilerine yönelik içerikleri arkadaşlarıyla paylaşabileceklerdi. Facebook tarafından bir grup öğrenci arasında test edilen Facebook LOL başarılı olamadı ve Facebook tarafından rafa kaldırıldı. 

Facebook bu projenin rafa kaldırılmasının ardından çocuklar için Messenger uygulaması üzerinde çalışmaya başladı. Facebook’un 2016 yılında kurulan gençlik ekibi tarafından geliştirilen ve Snapchat uygulamasına rakip olarak LifeStage uygulamasını çıkartmıştı. 2017 yılında uygulama marketlerinden kaldırılan LifeStage uygulamasının ardından Facebook gençlerin anonim olarak soru sormasına imkan tanıtan TBH uygulamasını çıkartmıştı. Tıpkı LifeStage uygulaması gibi beklediği ilgiyi bulamayan TBH uygulamasının ömrü de kısa süreli olmuştu. Bakalım ekibin çocukları için çıkartacağı Facebook Messenger uygulaması başarılı olacak mı? 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı