Facebook’a Beğenmedim Butonu Geliyor!


Uzun süredir sosyal medya üzerinden esprisi yapılan “Beğenmedim” butonu denemelerine başlandı. Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi facebook, uzun süredir söylentileri çıkan ‘Beğenmedim’ butonunun denemelerine başladı.

 

Dünyanın en büyük sosyal paylaşım sitesi facebook, uzun süredir söylentileri çıkan ‘Beğenmedim’ butonunun denemelerine başladı. Facebook, Reddit platformundakine benzer bir ‘eksileme’ butonu üzerinde çalıştığını Amerika Birleşik Devletlerindeki kullanıcıların yüzde 5’lik bölümüyle denemeler gerçekleştirdiğini duyurdu.

  Whatsapp'ta 'para'lı dönem!

Facebook, bu butonun yorumlar ve paylaşımlarda kullanılabileceğini belirtirken, amacın rahatsız edici içeriklerin belirlenmesi olduğunu bildirdi. Kullanıcılar beğenmedikleri içerikler için ‘Beğenmedim’ butonunu kulllanabilecek ve neden ‘Eksi’ kullandıklarını açıklayabilecekleri listeyle karşılaşacak. Eksi puanlar içeriklerin beğeni ve yorumlarının yanında görünmeyecek, bu açıdan bakıldığında Facebook’un asıl amacının spam ve rahatsız edici şikayetleri tespit etmek olduğu görülüyor.

Facebook Ceo’su Zuckerberg, 2015 yılında bir demecinde ‘Beğenmedim’ tuşunun geleceğini söylemiş fakat tarih vermemişti.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı