Facebook’un yeni özellikleri ve teknolojisi!


Facebook kendini yenilemeye devam ediyor! Geçtiğimiz günlerde beğenmedim tuşunu duyurarak büyük ilgi gören Facebook yeni yeniliklerle karşımızda…

 

Facebook yeni aldığı 2 firma ile hoparlör sektörüne girebilir. Bunun dışında ise kullanıcılarına seveceği bir özelliği hayata geçirmeyi planlıyor.

 

Facebook yeni özellikleri ve teknolojisi

Şu sıralar herkesin gündeminde olan akıllı hoparlör, müzik seven insanlar için büyük bir heyecan oluşturuyor. Apple ve Amazon’un bu teknolojiye yatırım yapması, bizleri sevindirecek bir diğer güzel haber diyebiliriz. Çıkacak olan Facebook’un hoparlörü, diğer markaların ki gibi yeni bir teknoloji ile gelecek diyebiliriz. Sızıntılara göre çıkması beklenen akıllı hoparlör, 15 inçlik ve dokunmatik ekrana sahip olabilir. Bir diğer özelliği de sesli komut olacak gibi görünüyor.

 

Diğer sızıntılara göre, Facebook’un çıkaracağı iki farklı akıllı hoparlör modeli olacak gibi duruyor. Facebook’un CEO’sunun bu tarz akıllı ev teknolojilerine ilgisi olduğu biliniyor. Hatta Iron Man’in akıllı asistanı Jarvis ile bir ara gündeme gelmişti.

 

Facebook güncelleme yapmayı ve yeni özellikleri getirmeyi seven bir sosyal medya. Ve bu yüzden çağın gereksinimlerini karşılamak için bir yeni adım daha attı. Bu tarz güncellemelerin Facebook’un artık yavaşlayan büyümesini hızlandırmak için geldiğini söyleyebiliriz. Yeni gelen özellik, Listeler olarak adlandırılıyor.

 

Burada istediğiniz listeyi oluşturabilir ve arka planı istediğiniz renkte kullanabilirsiniz. Liste özelliğine “Ne Düşünüyorsunuz” kısmına giderek ulaşabilirsiniz. Burada “En İyi 10 Akıllı Telefon” ya da “En İyi 5 Tablet” gibi listeler oluşturabilirsiniz.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR