Farklı Ülkelerde Uygulanan İlginç Okul Yasakları


Diğer ülkelerde konulmuş okul yasaklarına sizde çok şaşıracaksınız… Hatta yok artık o kadar olmaz diyeceğiniz fotoğrafları sizler için derledik. 

1- İngiltere okullarda az arkadaş edinme yasağı uygulamaktadır. Gerekçe ise o dönemlerde kalıcı olmayacak arkadaşlıkların bireyi üzeceği ya da zedeleyeceğidir. 

2- Tokyo'da bazı okullarda saç yasağı uygulanmaktadır. Orijinal saç rengi olmadığını düşündükleri öğrencilerin velilerinden eski fotoğraf bile isteyebiliyorlar. 

3- New York'ta ise bazı kelimelerin kullanılması yasak. Yoksulluk, fakirlik, boşanma gibi çocuklar üzerinde olumsuz etki oluşturabilecek bir çok kelime yasaklanmış durumda…

4- Avusturalya'da kırmızı mürekkep kullanmak yasaktır. Gerekçesi ise kırmızı renginin çocukları asileştirdiği, kan rengini temsil ettiği için çocukların saldırganlaştığı gerekçesiyle kırmızı kalem ya da mürekkep kullanmak yasaklanmıştır. 

5-Nottinghamshire'de el kaldırma yasağı uygulanmaktadır. Hatta bir çok okulda bu yasağa katılmıştır. Sebebi ise el kaldırmanın öz güven ile alakalı olduğundan dolayı derse hep aynı öğrencilerin katılmasını engellemek için bu yasak getirilmiştir. 

6- Pennsylvania'da bir öğrencinin parfüm ile yanmasından sonra okullarda parfüm ve deodorant kullanımını yasaklamıştır. 

7- Chicago'da ise tuvalet sınırlandırılması bulunmaktadır. Bir çocuk dönem boyunca ders esnasında sadece 3 defa tuvalete gidebilir. Sebebi ise çocukların bunu bir kaçamak olarak değerlendirmesi… 

8- En ilginç ceza tabii ki Çin'de… Öğrenciler dondurulmuş bezelye üzerinde diz üstünde bekletiliyor. Sebebi ise eğitimin değerli olduğu ve kurallara uyulması gerektiğidir. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı