Farklı Ülkelerden Sizi Şaşırtmaya Yetecek 13 İlginç Kural

Bu içerikte sizlere ülkelerin koymuş olduğu birbirinden ilginç kuralları derledik.


 1. 1 Avustralya


  1) Avustralya'da pazar günleri saat 12'yi geçtikten sonra halka açık alanlarda pembe pantolon giymek yasaktır. 2) Sadece lisans sahibi bir elektrik teknisyeni ampul değiştirebilir. Diğer türlü ceza alabilirsiniz.
 2. 2 İngiltere


  3) İngiltere'de sokaklarda halı yıkamak yasaktır. Eğer hala yıkama konusunda kararlıysanız hızlıca hareket ederek akşam saat 8'e kadar bitirmeniz gerekmektedir. 4) Polis izni yoksa sokaklarda atla dolaşmak sabah 7’den akşam 10’a kadar yasaktır. 5) Metro duraklarında öpüşmek yasaktır. Her yerde 'öpüşmeyin' yazan uyarılar yer almaktadır.
 3. 3 İtalya


  6) 2008’den beri Venedik’te yer alan St. Marks meydanında güvercin beslemek yasaktır. Sebebiyse güvercinlerin tarihi yapıtlara zarar veriyor olmalarıdır. Aynı zamanda, güvercinlerin birçok hastalık taşıdığı düşünülmektedir. 7) İnsanlar kıyı boyunca rahatça dolaşamadıkları için Venedik’te kumdan kale yapmak yasaktır. 8) Eboli’de insanların araba içinde öpüşmeleri yasaktır. 9) Capri adasında tahta ayakkabı giymek yasaktır.
 4. 4 Singapur


  10) Singapur’da 1992’den günümüze kadar ülkede sakız çiğnemek yasaktır. Sakızın insanlara ve doğaya zarar verdiği düşünülmektedir.
 5. 5 Kanada


  11) Kanada yasalarına göre radyo ve televizyonlarda sabah 6’dan akşam 6’ya kadar yayınlanan içeriklerin %35’i Justin Bieber gibi Kanada kökenli insanların ürettiği içeriklerden oluşmalıdır.
 6. 6 Japonya


  12) 2008 yılında, Japonya'da, obeziteyi önlemek amacıyla 40-74 yaş aralığındaki kişiler için beden kuralları konulmuştur. Öyle ki 2015 yılında kurala uymayan kişiler cezalandırılmışlardı.
 7. 7 Hindistan


  13) Kerala eyaletine, 2016 yılında obeziteyi önlemek için şişmanlatan yiyeceklere vergi gelmiştir. Hamburger, pizza, donut ve diğer yağlı yiyeceklerin tüketimini azaltmak için bu ürünlere %14.5 kadar vergi gelmiştir.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı