Fenomen Gaga Bulut 17 Yıl Hapis Cezasına Çarptırıldı!


Sosyal medya fenomeni Gaga Bulut hakkında YouTube kanalına yüklediği bir video sebebiyle dava açılmıştı. Görülen dava sonucunda mahkeme Gaga Bulut lakaplı asıl adı Bulut Altuğ olan fenomeni müstehcenlik suçu nedeniyle 17 yıl hapis cezasına çarptırdı. 

Gaga Bulut adıyla sosyal medya platformlarında tanınan Bulut Altuğ, geçtiğimiz yıl YouTube kanalına yüklediği bir video ile gündeme oturmuştu. Para karşılığı erkek çocukları öpüştüren bir içeriği paylaşan Gaga Bulut, bu olayın ardından tutuklanmış ve yargılanma süreci devreye girmişti. 

15 Ekim 2018 tarihinde harekete geçen asayiş ekipleri, Bulut Altuğ ve o sırada görüntüleri kaydeden arkadaşı F.B.B’nun ifadelerini aldı. Adliyeye sevk edilen Altuğ, tutuklanırken, arkadaşı tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. İzmir 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava sonuçlandı. 

Duruşmadaki ifadesinde görüntüleri çektiği ve paylaştığı için çok pişman olduğunu söyleyen Altuğ, “Bu tür videolar çekmiyordum. Daha önceki videolarıma da bakabilirsiniz. Bu görüntüleri çektiğim için çok pişmanım Arkadaşımın yönlendirmesi üzerine çektim. İlk defa böyle bir şey yaptım ve başım yandı. Çok pişmanım.” dedi. Görüntüleri kaydeden arkadaşı F.B.B ise ifadesinde görüntülerde bulunan çocukların 18 yaşından küçük olduklarını fark etmediklerini söyledi. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Avukatı Pınar Melli, her iki sadığın da “küçük çocuklara karşı suç işlemeleri” nedeniyle cezalandırılmalarını talep etti. 

Görülen mahkemede Bulut Altuğ 1cinsel istismara azmettirme” suçundan dolayı her iki çocuk için 8’er yıl. “müstehcen görüntüleri yayma” suçundan “ yıl olmak üzere toplamda 17 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bulut Altuğ’un tutukluluk halinin devam edeceği açıklanırken 1000 günlük adli para cezası verildi ve bu ceza 20 bin TL’ye çevrildi. Bulut Altuğ’un arkadaşı ise 8 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı