Fermuarlı Bisiklet Lastiği İle Herkes Tamirci Olacak


Teknolojik bir yapı olarak karşımıza çıkan bu ürün, farklı yol şartlarına uyum sağlamak amacıyla geliştirilmiş. 60 Saniyede kullanıma hazır hale gelmesi de cabası. Fermuarlı bisiklet lastiği olarak sunulan ürün, oldukça önemli.

 

Norveç merkezli reTyre adlı girişim, değişen hava ve yol koşullarına uygun bisiklet lastiği kullanabilmenin kolay bir yolunu buldu. İki yılda geliştirilen bu ürünle, lastiklerin üzerinde yol şartlarına uygun farklı kauçuk katmanlar ‘geçirmek’ mümkün. Yüksek hız veya keskin virajlarda bile sıkıca oturan ürün, değiştirme süresinin kısalığıyla da kullanım kolaylığı sağlıyor.

reTyre sistemi temelde iki parçadanoluşuyor. İlki bisikletinizin üzerinde her daim duracak olan ve yan duvarlarında tümleşik fermuar bulunan taban lastiği, ikincisi ise yol şartına göre seçeceğiniz farklı modellerdeki yüzey tabakası. 60 saniye gibi kısa bir sürede lastiğin dış yüzeyini uygun diş yapısına sahip katmanla değiştirip yola devam edebilirsiniz.

Firmanın şu an yüzde 90 doğal kauçuktan yapılmış, farklı diş yapılarına sahip 3 lastik katman çeşidi var: Tüm yüzeylere uygun olan model, kış şartları için tasarlanan model ve zorlu down-hill koşulları için geliştirilen model. Firma ilerleyen süreçte ürünlerinde Hindistan cevizi iplikleri ve yüzde %100 geri dönüşüm kauçuk gibi daha özel malzemeler kullanmayı hedefliyor.

Kickstarter’da destek arayan firma şu an için 26, 27,5, 28 ve 29 inç boyutlarında ve farklı renk seçeneklerinde ürünler üretebiliyor. Taban lastiğin fiyatı 36 Dolar ile 70 Dolar arasında değişirken, yol şartına göre değiştireceğiniz dış katmanlar ise 55 Dolar ile 70 Dolar arasında fiyatlandırılmış. Fermuarlı bisiklet lastiği konusunda önemli bir ürün olan bu tasarım, pek çok kişinin de ilgisini çekebilir.

Sizce bu fiyat bu çalışma için ideal mi? Uygun mu? Yoksa çok mu pahalı? Ne düşünüyorsunuz?


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı