Fil Adamın Mezarı Bulundu!


Sam Torr adındaki bir şovmen tarafından keşfedilerek halkın önüne “Fil Adam” olarak çıkartılan Joseph Merrick’in mezarı bulundu. 

Son yıllarını Londra Kraliyet Hastanesi’nde geçiren ve 1890 yılında 27 yaşındayken boğulma nedeniyle hayatını kaybeden Merrick’in iskeleti, tıbbi bir mucize olarak gösterilirken, yumuşak dokusunun nereye gömüldüğü şimdilik bilinmiyor. 

Fil Adam’ın biyografisini yazan Vigor – Mungovin, Merrick’in mezarını bulmak için bir araştırma başlattığını ve araştırmasında Merrick’in öldüğü yıllardaki mezarlık kayıtlarına başvurmakla başladığını belirtiyor. Araştırmasının sonunda Fil Adam’ın Londra Şehir Mezarlığı’na gömüldüğünü tespit eden Mungovin, bunun önemli bir keşif olduğunu belirtiyor. 

Öldüğü süre boyunca 8 haftalık zaman dilimini incelemek istediğini belirten araştırmacı, Merrick’in 11 Nisan’da öldüğünü ancak 24 Nisan tarihinde gömüldüğünü belirtiyor. Vigor – Mungovin, bulduğu mezarın Merrick’e ait olduğundan ise %99 oranında emin. Vigor – Mungovin’in bu keşfinin ardından açıklama yapan yetkililer Fil Adam lakabıyla bilinen Joseph Merrick’e hak ettiği bir mezar taşının yapılacağını belirtti.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR