Bu filmleri izleyince ‘hadi gidelim’ diyeceksiniz!


Yola çıkmak, yolda olmak ve gezmek pek çok kişinin hayalidir. Yeni yerlerin keşfi herkesi heyecanlandırır. Bu yazımızda da bu konuya dahil olmak ve sizlere bu konudaki çözümleri anlatan filmlerden bahsetmek istiyoruz.

 

Hazırsanız, başlıyoruz!

1. Into The Wild / Özgürlük Yolu 

Gerçek bir hikayeden derlenen bu filmde, Christopher McCandless (takma adıyla Alexander Supertramp) üniversiteden mezun olduktan sonra iş, aile ve sorumlulukları geride bırakıp biriktirdiği bütün parasını yakıyor ve Alaska’ya doğru uzun bir yola çıkıyor. McCandless, yolculuğu süresince birçok macera ve farklı insanla karşılaşıyor. İnsanın doğaya adaptasyon süresince başından geçen olayların anlatıldığı bu başyapıt, evet kabul ediyorum, finalinde ben de dahil çoğu kişiyi ağlatmıştır.

 

 2. The Way / Yol

3. Wild / Yaban

Cheryl son zamanlarda yaşadığı sorunlu hayat nedeniyle, kendi içsel dünyasını keşfetmek, yaptığı yanlışları anlamak ve hayatını daha yaşanılır kılmak adına 1,100 millik solo bir yürüyüşe çıkmaya karar verir. Zaman zaman geçmişin karabasanları, zaman zaman o an yaşadığı içsel çatışma ve karşılaştığı engebeler, bu yolculuğa neden çıktığını anımsatır. Cheryl hayatının bu zorlu geçidini aşmak için oldukça kararlıdır.

 4. 127 Hours / 127 Saat

127 saat

Yine gerçek bir hikayeden alıntılanan bu film, başlangıçta dediğim gibi kendi isteğiyle yola çıkan ama sonrasında hayatta kalmaya çalışan bir adamın hikayesini anlatıyor. Daha fazla bilgi vermek isterdim ama spoiler vermekten korkuyorum açıkçası 🙂 Gerçekten sürükleyici bir film.

 

 5. The Way Back / Özgürlük Yolu

 

6. Eat Pray Love / Ye Dua Et Sev


Elizabeth acılı bir boşanma süreci yaşamıştır. O güne kadar hep mutlu olduğunu düşünen Elizabeth, boşandıktan sonra dağılmış, kafası karışmış ve umutsuzluğa sürüklenmiştir. Kendini yeniden bulmak ve iyi hissetmek isteyen Elizabeth, yola çıkmaya karar verir. Bu yol İtalya, Hindistan ve Bali’yi kapsayan bir dünya seyahatine dönüşecektir.

 

7. Barcelona, Barcelona

İki genç Amerikalı, İspanya’da bir yaz geçirirler ve gösterişli bir sanatçı ve onun güzel fakat dengesiz eski eşi ile tanışırlar. Vicky evlenmek üzere olan muhafazakar bir kadındır. Cristina ise cinsel serüvenlere açık özgür ruhlu bir kadındır. Kaderleri kesişen üç insan arasında doğan aşk ilişkisi çok farklı sonuçlar doğuracaktır.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR