Finlandiya Ücretsiz Mutluluk Seyahati Düzenleyecek!


İskandinav ülkelerinden Finlandiya, vatandaşlarına mutluluğu öğretmek için düğmeye bastı. Birleşmiş Milletler’in bağımsız uzmanları tarafından yapılan inceleme sonucu oluşturulan Dünya Mutluluk Raporu’nda iki yıldır “dünyanın en mutlu ülkesi” ilan edilen Finlandiya, sahip olduğu mutluluk madenini gelire dönüştürmek için düşmeye bastı. 

Visit Finland adında bir turizm organizasyonu tarafından Reno a Finn (Bir Fini Kirala) adı verilen proje kapsamında ülkeye gelen turistlerle mutluluğun sırrı paylaşılacak. Söz konusu projede yer alan “mutluluk rehberleri”, proje dahilinde ülkeye gelen turistlere ülkenin en güzel yerlerini gezdirip, Finlandiya’nın doğal güzelliklerini tanıtacak. Gerçekleştirecek olan projenin internet sitesinde yer alan açıklamada, “Mutluluk sırrımız doğamız, abartısız. Diğerleri terapiye giderken Finlandiyalılar bir çift lastik bot giyip ormana gidiyor. Şimdi işi, en iyisinden öğrenme zamanı.” İfadelerine yer verildi. 

Rent a Finn projesine ülke genelinde ilgi büyük. Proje daha hayata geçmeden sekiz Fin vatandaşı gönüllü olduğunu belirtti. Seçilecek rehberin konumuna göre turistler Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de ya da Lapland, Archipelago ve Lakeland gibi Finlandiya’nın doğan güzellikleriyle ön plana çıkan şehirlerinde konaklayabilecekler. Finlansiya’daki mutluluk tatilen başvurmak için kendinizi anlatan, neden Finlandiya’yı ziyaret etmek istediğinizi açıklayan bir video çekmek ve online bir başvuru formu doldurmak yeterli.

Mutluluk tatili yapmak isteyen kişiler büyük bir titizlikle incelendikten sonra kazanan kişiler bu yaz Finlandiya’da üç gün bedava tatil yapma hakkı kazanacak. Şanslı turistlerin tüm konaklama ve yolculuk masrafları organizasyon tarafından karşılanacak. Bununla birlikte projeye katılım hakkı kazanan kişiler Finlandiya’da ücretsiz bir tatil yapmanın yanında Finlandiya’nın tanıtımını yapmak amacıyla tanıtım filminde de yer alacak. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR