Game of Thrones’taki Ejderhalardan Hangisi Öldü!


Game of Thones’un final bölümüne sayılı günler kala Game of Thrones izleyicileri Daenerys Targaryen’ın ejderlerini merak ediyor. Ejderhanaların anası olarak bilinen Daenerys Targaryen’ın ejderhalarından hangisi öldü?

Game of Thrones dizininin final sezonu son sürat devam ederken, dizide önemli bir yere sahip olan ejderhalar dizide önemli bir yer tutuyor. Daenerys Targaryen’in önceden hazırlanmış bir evlilikle satılmasının ardından gelişen olayların ardından Daenerys üç ejderha annesi oldu. Ejderhalarını birer kafes kuşu büyüklüğünden devasa varlıklar haline getiren Daenerys’in ejderhalarının hangisi öldü gelin hep birlikte bir göz atalım.

Milyonlarca kişinin büyük bir beğeniyle izlediği Game of Thrones dizinin en sevilen öğelerinden birisi de ejderhalar. Game of Thrones evrenine farklı bir hava katan ejderhaların isimleri Drogon, Rhaegal ve Viserion olarak isimlendirilmişti. Game of Thrones evreninde bu ejderhalardan şu ana kadar ikisi öldü.

Viserion, Night King tarafından fırlatılan bir buz mızrağı ile öldürüldü. Diğer bir ejder olan Rhaegal ise son bölümde Euron Greyjoy’un attığı devasa ok ile vurularak denizin derinliklerine gömüldü. Daenerys’in 3 ejderhasından 2’si öldü. Bakalım Game of Thrones’un finalini belirleyecek olan son bölümde son ejderha da ölecek mi?


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR