Game of Thrones’un Final Sezonu Bölüm Süreleri Belli Oldu!


Final sezonunun başlamasına sayılı günler kalan Game of Thrones’un final sezonu bölüm süreleri belli oldu. İşte Game of Thrones’un final sezonunda yayınlanacak olan bölümlerin süreleri. 

Dizi tarihine adını altın harflerle yazdıran Game of Thrones dizisinin final sezonunun destansı olması bekleniyor. Final sezonunun diğer sezonlara göre daha az bölüme sahip olması ve Game of Thones’un 7. Sezonunun bir hayli heyecanlı geçmesi, izleyicilerin 8. Sezon olan final sezonuna olan merakları da bir hayli artmış durumda. 

Game of Thrones dizisinin final sezonuna dair söylentiler ilk çıkmaya başladığında diğer sezonlara göre az az bölümün bulunduğu bir final sezonunun olacağı söylenmiş ancak bölümlerin uzunluklarının film süresi kadar uzun tutulacağı aktarılmıştı. Ancak dizinin yapımcısı olan HBO’nun yayınladığı bilgilere göre dizinin bölümlerinin ortalama süresi 72 dakika olacak. Dizinin final sezonunun en uzun bölümü 3. Bölüm olacakken, bölümün uzunluğu tam 82 dakika olarak açıklandı. Game of Thrones’un en kısa sürecek olan bölümü ise 54 dakika ile ilk bölümü olacak. HBO tarafından açıklanan dizinin bölüm uzunlukları ise şöyle. 

Game of Thones 8. Sezon 1. Bölüm – Uzunluk : 54 dk

Game of Thones 8. Sezon 2. Bölüm – Uzunluk : 58 dk

Game of Thones 8. Sezon 3. Bölüm – Uzunluk : 82 dk

Game of Thones 8. Sezon 4. Bölüm – Uzunluk : 78 dk

Game of Thones 8. Sezon 5. Bölüm – Uzunluk : 80 dk

Game of Thones 8. Sezon 6. Bölüm – Uzunluk : 80 dk

Dizinin bölüm sürelerinin de açıklanmasının ardından HBO CEO’su Richard Plepler’in sekizinci sezonla ilgili olarak “altı film yapmışlar” demesiyle başlamıştı. Plepler’in söylediğine ve bölümlerin uzunluğuna bakılırsa Plepleri yorumunu bölümlerin sinematik tonuna göre yaptığını söylemek mümkün. Bakalım Game of Thrones’un final sezonunda bizleri neler bekliyor?


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR