Gece Uygulayacağınız Bu Yöntem Sayesinde Sabah Sivilcesiz Bir Yüzle Uyanacaksınız!

Fotoğraf Galerisi.


Şu hayatta yaşanabilecek en kötü hislerden biri, tam da önemli bir davet veya buluşma sabahı yüzde çıkan kocaman bir sivilceyle karşılaşmaktır! Hormonları alt üst eden stresli bir dönemden geçtiğimizi gösteren bu sivilceler tam da önem verdiğimiz etkinliklerin olduğu zamanlarda ortaya çıkar.

Oldukça can sıkan bu durumu cildiyeye gitmeden de hızlıca çözebilirsiniz. Bir gece önceden sivilcelerinizi kurutacak bu yöntemleri mutlaka uygulayın:

1. Sivilcenin Üzerine Buz Koyun

Yüzünüzde iltihaplı ve kızarık bir sivilce çıktıysa, bir kumaş parçasının içine bir küp buz yerleştirdikten sonra buzunuzu sivilcenizin üzerine tutabilir veya tampon hareketlerle uygulayabilirsiniz. Bu yöntem sayesinde sivilcenizin kızarık görüntüsü ve şişliği yok olacak, o bölge acıyorsa acısını da dindirecektir.

2 Sudocrem (Bebek Bakım Kremi) Kullanın

Stresli bir dönemden geçiyorsanız, bu bakım kremini sivilcenin üzerine, yüzünüzü güzelce yıkayıp kuruttuktan sonra yatmadan önce sürün ve sabaha sonuçların mükemmel olduğunu göreceksiniz.

3. Sivilcenize Dokunmayın

Sivilcenizin ucu çıkmamışsa, elinizi değdirmeyin. Yoklamak isteyeceğinizden dolayı dokunmadan durabilmek sizin için oldukça zor olabilir. Ancak bir sivilcenin ucu çıkmamışsa patlamaya hazır değil demektir. Ucu henüz çıkmamış sivilcenizle oynamazsanız,  kendi kendine yok olacaktır zaten.

4. E Vitamini Kullanın

E vitamininin sivilceleri hızlıca yok ettiği deneyimlenmiştir. Minik ampul şeklinde alacağınız sıvı E vitaminini yatmadan önce yüzünüze uygulayabilirsiniz. Sabaha sivilcelerinizin iltihabı sönmüş ve kızarıklığı gitmiş olacaktır.

5. Elma Sirkesini Deneyin

Birkaç damla elma sirkesini biraz suyla karıştırın ve bir top pamuğunuzu karışıma batırdıktan sonra yüzünüze bir yara bandı yardımıyla sabitleyebilirsiniz. Bu uygulama, oldukça etkili ve doğal bir sivilce tedavi yöntemidir. Elma sirkesi sivilcenize işleyip gece boyu etkisini gösterecektir. Sabaha tertemiz bir ciltle karşılaşabilirsiniz.

6. Sivilcenin Üzerine Diş Macunu Sürün

Diş macunu sivilce kurutmak için daima etkili bir tedavi seçeneği olmuştur. Geceden sivilceli bölgeye biraz diş macunu sürün, sabah yüzünüzü yıkayın ve sonuçları görün.

7. Komedon Çubuğu Kullanın

Yüzünüzde siyah ve beyaz nokta problemleri yaşıyorsanız, tırnaklarınızla sıkarak gözeneklerinizi temizlemeye çalışmayın. Elleriniz ve tırnaklarınız bakteri taşıdığı için daha steril bir uygulama yapmalısınız. Komedon çubuğu kullanırsanız, yüzünüzdeki dolu gözenekleri kolaylıkla ve sağlıklı bir biçimde temizleyebilirsiniz.

Kaynak: Filoji


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı