Geçirdiği Kazanın Ardından Koyama Giren Kadın 27 Yıl Sonra Uyandı!


Ölüm ve yaşam insanlığın en büyük gizemlerinden birisi olmuştur. Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçekleşen bir olayda, çocuğunu okula götürürken bir trafik kazası geçiren kadın komaya girdi. Aradan geçen 27 yılın sonunda uyanan kadının hayati fonksiyonlarının ise normal olduğu aktarıldı. 

1991 yılında Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşanan olayda Munira Abdulla adındaki bir kadın, oğlunu okula götürmek için yola çıktı. İçinde oldukları araçla başka bir okul servisinin çarpışması sonucu meydana gelen bir kazada kadın komaya girerken 4 yaşındaki çocuğa ise kazayı ufak sıyrıklarla atlattı. 

Doktorlara göre bir daha yaşaması imkansız olan kadın hastanede yüz ile beslendi ve bu süre zarfı boyunca pek çok tedavi uygulandı. Kraliyet ailesinin de durumu fark etmesi üzerine Almanya’da bulunan özel bir hastaneye gönderilen kadın 27 yılın ardından uyandı. 

Abdulla’nın Almanya’daki doktorları, öncelikli olarak organların normal olarak çalışmasını sağladıkları açıklandı. 32 yaşına gelen oğlu Omar ise yaşanan bu süreçte annesini hiçbir zaman yalnız bırakmadığını belirtti. 2018 yılında annesinin sesini duyduğunu belirten Omar, daha sonra da kendisine seslendiğini ve annesinin yaşadığı için çok mutlu olduğunu söylediğini belirtti. 

Tıp dünyasında imkansız olarak görülen bu durum aslında daha önce de pek çok kez görüldü. Yaşanan bu durumun bir benzerinde, bir adam geçirdiği trafik kazasının ardından 19 yıl boyunca komada kalmıştı. Hepimizin yakından tanıdığı Formula 1 pilotu Michael Schumacher de geçirdiği kaza sonrasında 6 ay süren bir koma süreci geçirmişti.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR