Geçmişten günümüze en tuhaf Guiness rekorları!


Guiness rekorlar kitabında yapmayı aklımıza bile getiremeyeceğimiz kategorilerde rekorlar bulunuyor. İşte dünyanın dört bir yanından ilginç rekorlar!

Dünyanın en uzun tırnaklı kadını!

Lee Redmond isimli Amerikalı kadın 1979 tarihinde tırnaklarını uzatmaya başlamış. Kırılmasını önlemek için ise zeytinyağı kullanarak yumuşatmış. Guiness rekorlar kitabına girdiğinde tırnaklarının toplam uzunluğu 8.65 metreymiş. Ancak 2009 yılında geçirdiği bir trafik kazasında tırnakları kırılmış!

Dünyanın en uzun burunlu adamı!

Ülkemiz de tuhaf rekorlar konusunda hatırı sayılır miktarda rekortmen barındırıyor. Bunlardan biri olan Artvinli Mehmet Özyürek 2010 yılında tescillenen haliyle 8.8 cm’lik bir burna sahip!

Dünyanın en ince belli kadını!

Rekortmenimiz yine Amerika’dan. Cathie Jung isimli kadın sadece 38 cm’lik bir bele sahip. Jung, rekorunu 2007 yılında tescilletmiş ve hala bu rekorun sahibi!

Dünyanın en çok dövmeye sahip insanı!

İngiliz Tom Leppard’ın vücudunun tamı tamına %99.9’luk bölümü dövmeyle kaplı ve bu alanda tescilli rekor kendisine ait. Vücudunun tamamı için leopar desenini tercih eden Leppard, siyah noktaların zeminini de safran rengiyle kaplatmış!

Dünyanın gözlerini en fazla yuvalarından çıkaran insanı!

Amerikalı Kim Goodman gözlerini 1.2 cm yuvalarından çıkararak bu alanda rekoru eline almıştır. Goodman ayrıca 2007 yılında Beyaz Show’a konuk oldu.

Dünyanın en çok parmağa sahip çocuğu!

Hindistanlı Devendra Harne’nin ellerinde 12 ve ayaklarında 13 olmak üzere toplam 25 parmağı vardır. Bu özelliği sayesinde dünyanın en çok parmaklı çocuğu rekorunun sahibidir.

Dünyanın en uzun saçlı kadını!

Çinli Xie Qiuping 2004 yılında ölçülen 5.62 m boyundaki saçlarıyla dünyanın en uzun saçlı kadını rekorunun sahibi olmuştur. 1973 yılında daha 13 yaşındayken uzatmaya başladığı saçlarınınn rekorunu bugüne kadar kimse kıramamış!

Dünyanın en geniş ağızlı insanı!

Afrikalı rekortmen Francisko Domingo Joaquim ağzını tam 17 cm açarak bu rekorun sahibi olmuş!

Dünyanın en uzun diline sahip kadını!

Alman Annika Irmler en uzun dile sahip kadın rekorunu 7 cm’lik diliyle elde etmiştir!

Dünyanın en elastik insanı!

İngiliz Gary Turner cildinin tam 15.87 cm uzamasıyla Guiness rekorlar kitabına adını yazdırmıştır!


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR