Gelecekte Etler Böceklerden Yapılacak!


İnsanlar ve canlılar için önemli bir besin kaynağı olan et bilinen ilk zamanlardan günümüze yerini korumayı başardı. Çağlar boyunca devam eden canlıların et tüketimi karşısında bilim insanları yeni bir alternatif oluşturmayı amaçlıyor. Gelecekte etler böceklerden elde edilecek. 

Queenland Üniversitesi araştırmacıları, insanların et ihtiyacının karşılanması için çalışmalar yürütüyor. Araştırmacıların hedefi ise kurtçuklardan, larvalardan ve diğer böceklerden et elde edebilmek.

Araştırmanın başındaki isim olan Prof. Dr. Louwrens Hoffman, “Gelecekte insanlar protein bulmakta zorlanacaklar.” açıklamasında bulundu. İnsanların doğrudan böcekten yapılmış yemekleri yemeyeceklerini belirten araştırmacılar, böceklerden elde edilen proteinleri gıdalara takviye etmek için çalışmalar sürdürüyor. 

Araştırmacılar şimdilik böcekli dondurma ve karasineklerden yapılmış çeşitli tavuk ürünleri üzerine çalışıyor. Araştırmacılar bu araştırma ile birlikte tehlikeli şekilde artış gösteren tavuk üretiminin çevreye ve insana olan zararlı etkisini de azaltabilecek. 

Araştırmacılar ayrıca, bu yöntem sayesinde küresel ısınmanın etkilerinin de azaltılabileceğini belirtiyor. Gönüşüne göre gelecekte etleri böceklerden elde edeceğiz. 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı