Genç dâhiler ‘Bilgisayar ve Yazılım Olimpiyatları’nda yarışacak


Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi öğrencileri, yapılması planlanan “Bilgisayar ve Yazılım Olimpiyatları” öncesi sunum yapıldı. Bahçeşehir Koleji İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Yücel ile bir araya gelerek, projelerini sundular.

Hüseyin Yücel çalışmalarla ilgili bilgiler alarak yapılan çalışmalara destek vereceğini söyledi. Teknoloji anlamında Türkiye’de öncü olduklarını belirten Yücel, Tübitak Bilim Olimpiyatları’nın formatına uygun, bilgisayar temeline dayalı bir yarışma yapacaklarını açıklarken kodlama dilinin de önemini vurgulayarak öğrenciler bu yarışmalarla hedef belirlemelerinde yardımcı olup onları yönlendirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Su altı görevleri için tasarladıkları robot hakkında bilgi veren Bahçeşehir Üniversitesi BauRov takımı kaptanı Kağan Kapıcıoğlu, “Yapmış olduğumuz robot çeşitli görevlerde başarılı bir şekilde çalışıyor. Üniversitemiz ve bağlı kolejlerin desteğiyle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Fen ve Teknoloji ve Anadolu liselerimizle ortaklaşa çalışıyoruz. Robotumuz yüz metreye kadar dalabiliyor. Su altında sıcaklık ve basınç değerlerini ölçebiliyor.”

 

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR