Gençlere Yaz Bitmeden Yaz Kampı Önerileri


kelebekler vadisi

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte özellikle gençlerin yapabilecekleri aktiviteler aramaya başladığı biliyoruz. Kimisi bu dönemleri arkadaşları ile konserlere giderek, kimisi tatile çıkarak, kimisi sanatsal aktivitelere katılarak, kimisi de yaz kampı yaparak geçiriyor.

Yine de şu bir gerçek ki söz konusu gençlik olunca arkadaşlar ile yapılan aktivitelerin yerini hiçbir şey tutmuyor. Gençler kendi aralarında toplanıp birlikte bir şeyler yapma fikri bulmaya çalışınca da akıllara ilk olarak “ YAZ KAMPI ” fikrinin gelmesi kaçınılmaz oluyor. Gençlik, eğlence, aktivite, yaz, deniz kelimeleri bir anda bu çatı altında toplanıp güzel anıların oluşmasına zemin hazırlıyor.

Hal böyle olunca gençlik dört bir koldan kamp yapabilecekleri güzel alanları araştırmaya başlıyor. Biz bu yazımızda size yardımcı olalım ve gidebileceğiniz güzel kamp alanlarından biraz bahsedelim.

1. Kelebekler Vadisi

Fethiye’de bulunan bu kamp alanı Faralya Köyü’nün tepeleri arasında yer alan ve kendinizi dünyadan soyutlamış gibi hissedeceğiniz bir kamp alanıdır. Burada arkadaşlarınızla isterseniz doğa yürüyüşleri yapabilir, denizin tadını çıkartabilir, macera yaşamak isteyip kaya tırmanışlarına katılabilir ya da hiçbir şey yapmadan içeceklerinizi alıp manzaranın keyfine varabilirsiniz. Bundan daha güzel bir yaz kampı düşünebiliyor musunuz?

yaz kampı
yaz kampı

2. Cunda Adası Camping

Ayvalık’da bulunan Cunda Adası’nda yaz kampı yapma fikri her zaman ilgi çekici olmuştur. Bulunduğu yer, atmosferi, güzel denizi ile arkadaşlarınız ile kamp yapmak için oldukça elverişli bir yerdir. Burada bir yandan manzaranın tadını çıkartırken diğer yandan arkadaşlarınızla uzun uzun sohbetlerin keyfini sürebilirsiniz.

Yaz kampı
yaz kampı

3. Yedigöller Milli Parkı

Bolu Yedigöller size unutulmaz bir kamp deneyimi sağlamaktadır. Göl kenarında ve ağaçların altın kurmuş olduğunuz çadırlarınız ile doğanın ve huzurun içinde kendinize yer ayırmış olacaksınız. Göl kenarında bir şeyler yudumlarken arkadaşlarınızla bu güzel yerin keyfini çıkartıyor olacaksınız.

4. Kaş Camping

Yaz Kampı söz konusu olunca Kaş, her zaman gençlerin aklına gelen ilk yerlerden biri olmuştur. Harika denizi ve manzarası ile birlikte burada kamp yapmak oldukça keyifli. Çadırlar için ayrılmış çok fazla alana sahip olmasından dolayı, kamp için tercih edilen önemli yerlerden biri. Hem arkadaşlarınızla tatilinizin tadını çıkartacak hem de sizinle aynı kafada olan yeni insanlarla tanışabileceksiniz.

5. Olympos

Çadırlarınızı alıp gidebileceğiniz önemli yaz kampı alanlarından birisi de hiç kuşkusuz Olympos’dur. Doğa ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra sunmuş olduğu kamp alanları ile tatilinizi en güzel şekilde değerlendirmiş olacaksınız. Bunların yanı sıra denizinin tadını çıkartıp arkadaşlarınızla unutulmaz anılar paylaşabileceksiniz.

  ABD'nin Uzay Kampına Katılan Selin Turhan

6. Hızır Kamp

Kaz Dağları’nda bulunan bu güzide yaz kampı alanı size muhteşem bir kamp tecrübesi sunuyor. Arkadaşlarınız alıp gidebileceğiniz ve doğa ile iç içe harika vakit geçirebileceğiniz bu yerde huzur ve yeşillik sürekli sizinle olacaktır. Arkadaşlarınızla uzun uzun doğa gezintileri yapabileceğiniz gibi yazın bunaltıcı sıcaklığının da üstesinden gelmiş olacaksınız.

Yaz bitmeden yaz kampı yapma fikri olanlar bu yazımızı kaçırmasın, kış günleri geldiğinde bu günleri hatırlayarak içiniz ısınacak emin olun.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR