Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Ve İmkanları


Görsel İletişim Tasarımı Bölümü, risk alan, duygularını bastırmayan, varolanla yetinmeyen, eleştirel bakan, sorgulayan ve söyleyecek sözü olan bir tasarımcı profili yaratmayı benimsemekte ve grafik tasarım, Web tasarımı, TV ve reklam grafikleri, animayon, bilgisayarlı oyun tasarımı ve görsel efekt tasarımı gibi alanlarda eğitim vermektedir.

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü içerisinde konsept yaşama dair yeni ve farklı bakış açıları ile donanmış, değişim ve gelişimleri yakından izleyerek hızla adapte olan ve bir duruş sergileyebilen tasarımcılar yetiştirmektir.

Eğer bu alana girmeye karar verdiyseniz, her zaman teknik becerilerinizi geliştirerek, tüketici ve mevcut tasarım trendlerini analiz edip takip ederek, farkındalığınızı taze tutarak, çalışkan, disiplinli, işini seven,azimli ve son derece rekabetçi bir pazarda yetenek yarışında olan ve yaşam boyu öğrenen olmak için hazır olun.

  Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Ve İş İmkanları

Görsel İletişim Tasarımı Bölümü İmkanları

Edinilen becerilerin bir sonucu olarak, Görsel İletişim mezunları için yerel ve küresel bazda geniş bir fırsatlar yelpazesi var.

Görsel İletişim mezunları, kitap ve dergi yayıncıları, multi-medya ve web tasarım şirketleri, reklam ajansları ve benzeri gibi büyük şirketler ve kamu kurumları tarafından istihdam edilebilmektedir. Mezunları için televizyon, film ve sergi tasarımı konularında da çeşitli fırsatlar mevcuttur. Mezunlar geniş bir yelpazede uzmanlar ve tasarım danışmanları ile işbirliği içinde çalışarak kendi istek, azim ve başarı istekleriyle paralel kendilerini kazandıkları yüksek beceriler ile en üst noktalarda bulabilirler.

Görsel iletişim tasarım bölümüne öğrenciler yetenek sınavı adı verilen bir sınavla kabul edilmektedir. Yetenek sınavları her üniversitenin kendi bünyesinde yapılıyor. Bu sınava girebilmek için YGS’den baraj puanı veya biraz üstünü geçmeniz gerekiyor. LYS’nin bir etkisi olmadığından dolayı LYS’ye girilmese dahi yetenek sınavlarına başvurabiliyorsunuz.

  Halkla İlişkiler Ve Tanıtım Bölümü Mezunu Ne İş Yapar?

Bölümün Çalışma Alanları

Tasarım (hareketli grafik, mobil uygulama ara yüzü, servis tasarımı, oyun tasarımı, web tasarımı, animasyon),

Yaratıcı yönetmenlik (reklam), sanat ve görüntü yönetmenliği,

Prodüksiyon, post-prodüksiyon, planlama ve organizasyon, proje yönetimi,

Çeşitli medya ve kamu kuruluşlarında araştırmacı, uygulamacı, yönetici (sanatsal ve kültürel etkinlikler) ve iletişim uzmanı (kültürel etkinlik düzenleme ve prodüksiyon) olarak görev alabilirler.

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR