Göz çevrenizi korumak ve kırışıklık oluşumunu engellemek için her gün yapabileceğiniz basit uygulamalar!


Göz çevrenizi korumak ve kırışıklık oluşumunu engellemek evde yapacağınız basit ve doğal çözümlerle artık çok kolay! Yüzümüz gün içerisinde havadaki mikroplar, pis dumanlar, makyaj nedeniyle kirleniyor ve bakılmadığı takdirde ise yüzümüzde yaralar, sivilceler, gözaltı morlukları ya da erken kırışıklıklar görülebiliyor. Tüm bunları engellemek cildinize her gün uygulayacağınız basit tazeleme uygulamalarıyla artık mümkün!

Göz çevrenizi korumak için en temel şart: Nemlendirmek!

Cildiniz her gün kurur. Kuruması anormal olmamakla birlikte yüzünüzü her gün nemlendirmelisiniz. Özellikle göz çevresinin kuruması derinin büzüşüp kırışmasına neden olur. Bu sebeple birinci kuralımız her gece nemlendiricinizi yüzünüze ve göz çevrenize muhakkak sürün.

Yüzünüz en hassas deriniz!

Yüzünüz ve özellikle göz çevreniz vücudunuzdaki en hassas dış bölgenizdir. GÖz çevrenize yaptığınız makyajı çok nazik hareketlerle silmelisiniz. Çıkmayan bir eyeliner ya da rimel lekesini asla bastırarak çıkartmaya çalışmayın.

Bol su için!

Suyun vücudumuz için ne kadar önemli olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Cildimiz suyla nefes alır ve her gün 2.5-3 litre su içtiğinizde cildinizi de doğal olarak nemlendireceksiniz ve cilt altında biriken toksik maddelerden kurtulacaksınız.

Yüz yogası yapın!

Yüz yogası ve yüz masajı yapmayı ihmal etmeyin. Her gün yapmanıza gerek olmasa da haftada bir yüz yogası ya da yüz masajı yapın.

Uykunuzu tam alın!

Uyku göz çevresi bakımınız için oldukça önemlidir. Vaktinde uyuyup erken kalkmak güz çevrenizde siyah halkalar oluşmasına engel olur. Gözlerinizin şişliğinden şikayetçiyseniz muhtemelen uyku ile alakalı bazı sorunlar yaşıyorsunuzdur. Bu sebeple uyku rutininizi dengeli bir plana sokun.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR