Gözaltı morluklarınızdan şikayetçi misiniz? İşte gözaltı morluklarından kurtulmanın doğal yolları!


Gözaltı morluklarınızdan şikayetçi misiniz? Gözaltı morlukları genç ya da yaşlı her kadın için sorun yaratabilecek bir durumdur. Çünkü gözaltı morlukları yaşa göre ortaya çıkmaz. Beslenme düzeniniz, hayat rutininiz gözaltı morluklarının oluşmasına neden olur. Gözaltı morluklarını geçirici pek çok ürün vardır. Biz bu yazımızda size gözaltı morluklarınızdan kurtulmak için uygulayabileceğiniz doğal yollardan bahsedeceğiz.

Gözaltı morluklarının en temel sebeplerinden biri uykusuzluk ve yorgunluktur. Stres ve aşırı tuz tüketimi de gözaltı morluklarına neden olabilir. Genellikle kolaya kaçıp kapatıcı kullanarak gözaltı morluklarınızdan kurtulmak istersiniz. Bu kimyasallar kısa sürede etkili olsa da morlukları sadece görünmez kılar, yok etmez. Göz altı morluklarınızı tamamen yok edecek doğal uygulamaları sizin için derledik!

Her şeyden önce sağlıklı beslenmeniz gerekir!

Çünkü gözaltı morlukları büyük ölçüde vücutta biriken zararlı maddelerden meydana gelir. Kafein tüketiminizi sınırlayıp sigara ve alkolden uzak durmanız gerekir.

Su tüketiminizi artırın!

Vücudunuzdaki zararlı toksik maddeleri temizleyebilmenin en kolay ve doğal yolu bol su içmektir.

Sallama poşet çayları çöpe atmayın!

Demledikten sonra çöpe attığınız sallama çayları çöpe atmak yerine soğuduktan sonra göz altlarınıza koyun. 15 dakika bekletin.

Göz makyajında aşırıya kaçmayın!

Makyaj malzemeleri kimyasaldır. Özellikle yüzünüzün en hassas yeri olan gözlerinize yaptığınız makyaja dikkat edin. Ağır makyaj yapmaktan kaçının.

C ve E vitamini olan gıdalar tüketin!

C ve E vitamini bol olan meyve ve sebze tüketmek gözaltı morluklarınızı iyileştirecektir.

Buz masajı!

Buz ile gözaltlarınıza kompres uygulayın. Gözleriniz rahatlayacak, dinlenecek ve morlukları azalacaktır.

Salatalık maskesi!

Salatalığı dilimleyip göz altlarınıza ve göz kapaklarınıza yerleştirin. 15 dakika bekletin. Gözaltı morluklarınızdaki değişimi göreceksiniz.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR