Green Card Başvuru Tarihleri Belli Oldu!


Green Card (DV 2020) başvurusu ne zaman ve nasıl yapılır? Tüm bilgiler burada Dünyanın en popüler ülkesi Amerika Birleşik Devletleri’ninher sene kura ile belirleyip vatandaşlık hakkı tanıdığı Green Card ile siz de tanışmak ister misiniz? Green Card başvurusu nasıl yapılır? DV 2020 çekilişi ne zaman yapılacak? İşte detaylar…

Amerika’da ömür boyu yaşama ve çalışma imkanı sunan Green Card Çekilişi için başvuru tarihleri belli oldu. Başvurular 3 Ekim Çarşamba günü başlıyor.

Amerika Birleşik Devletleri‘nde (ABD) ömürboyu oturma, çalışma, eğitim ve yaşama hakkına sahip olmak isteyenler için en önemli fırsat olan Yeşil Kart Çekilişi başvuruları 3 Ekim Çarşamba günü başlayacak. DV2020 adı ile yapılacak çekiliş için başvurular 6 Kasım Salı gününe kadar devam edecek.

ABD Hükümeti, Amerikan nüfus ve kültürünü çeşitlendirmek amacı ile her yıl çekilişle 50.000 ile 55.000 arasında kişiye Yeşil Kart veriyor. Çekilişe katılmak için en az lise mezunu olmak eğer lise mezunu değilseniz son beş yıl içerisinde en az iki yıl iş tecrübesine sahip olmak gerekiyor. Her sene yüzbinlerce Türk vatandaşının da katıldığı Green Card DV2n020 Çekilişinin sonuçları ise 7 Mayıs 2019 Salı günü açıklanacak.

Green Card başvurusu yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Her yıl yapılan başvuruların 10 milyondan fazlası başvuru esnasında yapılan hatalardan dolayı işleme dahi alınmıyor. ABD Hükümeti’nin başvuru sitesinin yılın sadece bir aylık döneminde açık olması, formların İngilizce ve karmaşık olması, bilgi ve fotoğrafların bir kere de sisteme giriş yapılmasının gerektirmesi ve hiçbir destek biriminin olmaması gibi nedenlerle Amerikan Hükümeti’nin verdiği istatistiki verilere göre her yıl dünyadan milyonlarca, Türkiye’den ise yüzbinlerce Green Card başvurusu; başvuru esnasında yapılan hatalardan ve bilgi eksikliğinden dolayı işleme bile alınmadan eleniyor.

 Green Kart Nedir?

Amerika Birleşik Devleri (ABD) Başkanı Donald Trump, 31 Ekim 2017’de yaşanan New York saldırısının ardından önemli bir karar aldı. Çekilişle ‘Green Card’ (yeşil kart) sahibi olmayı mümkün kılan ‘Çeşitlilik Göçmen Vize Kurası’ (Diversity Visa Lottery) programının sona erdirilmesi için ABD Kongresine gidileceği açıklandı. Trump, ABD’de kalıcı oturma izni sağlayan Green Card yerine kabiliyete dayalı bir programa geçilmesi gerektiğini belirtti.

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR