Gribi bir günde yok edin!


Japon bilim adamları tarafından icat edilen ilaç tek kullanımda virüsü etkisiz hale getiriyor. Grip virüsünün tamamen atılması için ise 24 saat süre yeterli oluyor. Bu ilaç önümüzdeki sene piyasa sürülecek.

Japonya’da grip virüsünü 24 saat içerisinde yok edebilen bir ilaç geliştirildi. İngiliz basınında çıkan haberlere göre Shionogi ilaç firması tarafından geliştirilen bileşimin, en çok kullanılan ilaç ‘Tamiflu’dan bile üç kat daha hızlı etki ettiği belirtiliyor.

Habere göre Tamiflu beş gün boyunca günde iki kez kullanıldığında etkili olurken, yeni ilaç tek seferlik kullanımda grip virüsünü bloke ediyor. Virüsün tamamen vücuttan atılması için her iki ilaçta da aynı süre gerekmesine rağmen yeni bileşen hastada anında rahatlama hissi uyandırıyor.
Shinogai firmasının CEO’su Isao Teshirogi’nin yaptığı açıklamaya göre bileşim, grip virüsünün vücuttaki diğer hücrelere yayılmasını engelliyor, böylece hastalığın bulaşma riskini de azaltıyor. İlacın gelecek yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor.Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR