Günde Altı Kutu Enerji İçeceği İçen Adamın Dili Eridi!


Günde altı kutu enerji içen Dan Royals, çocuklarla uğraşacak enerjiyi kendinde bu şekilde bulabileceğini düşündü. Günde altı kutu enerji içeceği içen Royals’in dili eridi. 

Öğretmenlik yapan Dan Royals, öğrencileriyle uğraşacak enerjiyi kendinde bulabilmek için oldukça farklı bir yol seçti. Günde altı kutu enerji içeceği tüketen Royals, dilinde oluşan dezenformasyon sonucunda doktora gitti. 

Dişlerini her gün fırçaladığını belirten Royals, doktora gittiğinde dilinin bu halinin nedeni sorduğunu ve doktorun ise sebep olarak enerji içeceklerinin içerisinde bulunan kimyasal maddeler olduğunu öğrendi. Royals bu durumu anlatırken “Gazlı içecekler kelimenin gerçek anlamıyla dilinizi yiyip bitiriyor” dedi.

Kendisini şimdi bu gazlı içeceklerini tehlikesini anlatmaya adayan öğretmenin yaşadığı bu durum sosyal medya platformları üzerinden de geniş yankı buldu. Royals “Netleştirmek için, ağız sağlığıma gerçekten önem gösteriyorum ve bu sadece içecekler yüzünden oldu. Sigara içiyorum ancak doktorlardan aldığım bilgilere göre de sigara kullanmamın dilimin erimesiyle bir ilgisi bulunmuyor” dedi. 

Dünya Sağlık Örgütü “WHO” tarafından yapılan araştırmacıları “ABD’de yapılan bir araştırmada diş oyunlarının pH ve enerji içeceği gibi yüksek-şeker içerikli ürünlerden kaynaklandığını gösteriyor. Bir başka araştırma enerji içeceklerinin tüketiminin erozyona ve dişte tabaka kaybına neden olup diş minesi hassasiyetine sebep olduğunu gösteriyor.” dedi.

Enerhi içeceklerini düzenli olarak tüketmek dilinizi eritmez ancak damarlarınıza ve kalbinize ciddi zararlar verebilir. İçerdiği yüksek enerji veren maddeler nedeniyle enerji içeceklerinin çok dikkatli tüketilmesi gereken ürünler arasında yer aldığını hatırlatmakta yarar var. 

Dikkat Görsel Hassas Öğeler İçerebilir!


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR