Güzel Gelişmeler De Oluyor ‘Aselsan Meslek Lisesi’ Kuruluyor


ASELSAN, savunmaya sanayisine istihdam sağlamak için bu yönde eğitim verecek Türkiye’nin ilk Mesleki ve Teknik Lisesini kuruyor.

Milli Eğitim Bakanlığı ve ASELSAN, savunma sanayinin ihtiyacı olan nitelikli iş gücünün yetiştirilmesi amacıyla kurulacak lisenin, teknik eğitim ve iş birliği protokolü ASELSAN’ın Macunköy Tesisler’inde imzalandı. İmza törenine Savunmaya Sanayi Başkanı İsmail Demir ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Şahin katıldı.

ASELSAN Genel Müdürü Haluk Görgün, savunma elektronik sistemleri ve mekanik sistemler programlarının açılacağını, bu sayede savunma sanayinin ihtiyaçları doğrultusunda personel yetiştirebileceklerini belirtti.

Ayrıca çocukların artık farklı bir geleceğe doğru ilerlediğini söyleyen Bakan Selçuk “Bugün okula başlayan çocukların 2040’larda iş hayatına atılacağını düşünürsek onları farklı bir çağın, gerçekten benim kuşağımın kendini taş devrinde hissedeceği bir geleceğin beklediğini tahmin etmek mümkün. Yani dijital, fiziksel ve biyolojik bir çağdan söz ediyoruz. Böyle bir geleceğe hazırlanan çocukların hak ettiği bazı değerler var ve biz o değerleri vermekle mükellef olan insanlarız. Çünkü belli makamlarda oturuyoruz” ifadelerini kullandı.

Açılacak ASELSAN Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde “Elektrik Teknolojisi”, “Makine Teknolojisi”, “Savunma Elektronik Sistemleri” ve “Savunma Mekanik Sistemleri” programları açılacak. Söz konusu dalların öğretim programları savunma sanayi ihtiyaçlarına yönelik olacak ASELSAN ve MTEGM tarafından oluşturulacak bir çalışma ekibiyle geliştirilip, güncellenecek.

Alan dersleri uygun bulunanlar ASELSAN eğiticileri ve uzmanlarınca verilecek. Okulun öğrencilerinden uygun olanlar ASELSAN tesislerinde staj imkânı bulacak.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı