Güzel Ve Uyumlu Bir İlişki Yaşamak İçin 10 Tavsiye


güzel ve uyumlu bir ilişki

Cicim aylarından henüz çıkmış bir çift veya uzun ilişkide doktora yapacak kadar kalifiye olmuş sevgililer olabilirsiniz. Halihazırda iyi olan ilişkinizi sürdürülebilir kılacak bazı önerilerimiz var. Güzel ve uyumlu bir ilişki yaşamak bazı fedakarlıklar yapmayı gerektirdiği gibi davranışlarınızda yapmanız gereken bazı düzenlemeleri de beraberinde getirir.

Güzel ve uyumlu bir ilişki yaşamak için 10 tavsiye…

İlişkinizin İlk Senesinde Yaptıklarınızı Tekrar Edin

Aylar ve hatta yıllar geçtikçe, ilişki bir sürüncemeye giriyor, emeklemeye dönüyor, tembelleşiyor. Centilmence yaklaşım, düşünceli tavırlar, anlayış, sabır gitgide tükeniyor. Her şeyi durdurup ilk senenize bir dönüp bakın. O sene neleri yapmaktan çok zevk alıyordunuz? Kalemi kağıdı alın, bir liste çıkarın ve uygulamaya başlayın.

 Ne İstediğini Sorun

Zaman geçtikçe partnerinizin ne istediğini sizden başka kimsenin en iyi şekilde bilemeyeceğini düşünür ve bunu sormaya gerek duymamaya başlarsınız. Bunun sonucu daha az konuşmaya, konuşulmamış beklentilere, beklenmeyen tutumlara evrilir. Bu istenmeyen karışıklığı önlemek adına çok basit bir hamle yeterli. Ne istediğini sorun? Bu ilişkinizin duygusal ve seksüel vizyonunu genişletecektir.

Partneriniz Konusunda Uzman Olun

İlişki emek ister. Ne istediğini her daim sormanızın yanı sıra ne istediğini ve istemediğini aslında her zaman az veya çok bilmelisiniz. Eğer bir şey onun için önemliyse, bu sizin için hiçbir şey ifade etmiyor olmamalı…

Günün Nasıldı Diye Sormayın

Gün sonu yorgunluğuyla eve gelinir. Rahatlama ve günün tüm stresini geride bırakma arzusuyla televizyonun karşısındaki koltuğa uzanılır. O sırada her gün sorulan, standart günün nasıl geçti sorusuna alacağınız karşılık standart “iyiydi ya seninki?” gibi bir yanıt iletişiminizi kısıtlar.

Bunun yerine, “Bugün en çok hoşuna giden şey neydi?”, “Bugün en çok ne seni gülümsetti?” ya da sıkıntılı bir durum varsa “Bugün canını sıkan ne oldu?” gibi özel yaklaşımlarla çok daha farklı bir atmosfer elde edersiniz.

Haftalık Etkinlik Düzenleyin

Kendinize bir gün ayırın. Belirlediğiniz o gün içerisinde akşam yemeği, kahvaltı, doğa yürüyüşü gibi hoşlandığınız bir organizasyon düzenleyin. Bu zaman size ait olsun. Her hafta tekrarlamaya özen gösterin. İlişkinizi tazeleyin, geçmişinizi veya geleceğinizi konuşun.

Seksi Kalın

Seksi denildiğinde hep yatak odasındaki aktiviteler akla gelir. Bunun haricinde partnerinizin size veya sizin ona gün içerisinde seksi göründüğünüz anları gözden geçirin ve canlandırın. Birbirinize olan heyecanınızı uyandırın.

Birlikte Geçirdiğiniz Zaman Konusunda Yaratıcı Olun

Film ve yemek, yemek ve film, önce film sonra yemek gibi çılgın varyasyonlardan sıyrılın. Değişik, yaratıcı fikirler üretin. Örneğin, dışarıda en ucuza nasıl yemek yeriz, en az yorularak en çok nasıl gezeriz gibi küçük çaplı oyunlar düzenleyin.

Cinsel Hayatınızı Gündemde Tutun

Seksüel kontakt ilişkideki hayati unsurlardan biridir. Küçük bir öpücük, hafif bir dokunma veya sıcak bir sarılma da olsa tensel iletişiminizi zayıflatmayın.

Tartışmalarınız Esnasında Ara Verin

Bu uygulamayı duymuş olabilirsiniz. Yararı büyük. Tartışmalarınız içinden çıkılamayacak duruma geldiğinde ara verin. Ne kadar sürerse sürsün öfkenizin dinmesini bekleyin. Haklı-haksız hesaplaşmasını bırakıp sağlıklı düşünmeye başladığınızda tekrar konuşun.

Özür Dilemeyi Öğrenin

Empati ve geri çekilme bazen payınıza düşen tek aksiyondur. Bir tartışma anında partnerinizi kırmış olabilirsiniz. Argümanı onun bakış açısından ele alın, sanki en başından beri savunduğunuz o argümanmış gibi düşünün. Ne hissettiğini ve ne hissettirdiğinizi anlayarak özür dileyin.

Güzel ve uyumlu bir ilişki yaşamak için bu önerileri uygulamanız yetmiyorsa, ilişkide bazı önemli sorunlar olabilir.Bu sorunları çözmek için partnerinizle karşılıklı çaba göstermelisiniz…


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı