Güzellik anlayışı değişiyor, Victoria’s Secret kapanıyor!


Victoria’s Secret kapanıyor! Başlı yılna dünyadaki güzellik algısını ve iç çamaşırı anlayışını değiştiren Victoria’s Secret tahtını yavaş yavaş kaybediyor. Victoria’s Secret 2018 yılında ABD’de satış performansı düşen 20 mağazasını kapatmıştı. Kapatma kararları bununla sınırlı kalmadı. 2019 yılı içerisinde toplam 53 mağazasını daha kapatmayı planlıyor.

Tüm dünyada marka haline gelen iç çamaşırı devi Victoria’s Secret yavaş yavaş mağazalarını kapatıyor. 2018 yılında 20 mağazasını kapatan Victoria’s Secret 2019 yılı içerisinde 53 mağazasını daha kapatmayı planlıyor.

Satış performansının düşmesinden ötürü mağazalarını kapatan iç çamaşırı devi uzun yıllardır sektöre yön veriyordu. Geçen yıl VS CEO’su Jan Singer istifa etmiş ve herkesi şaşırtmıştı. Satış performanslarının düşmesini rakip firmaların her model ve boyutta kadına hitap etmesine ve farklı pazarlama stratejilerinin olmasına bağlayan marka satış stratejisini değiştirip değiştirmeme kararı alacak.

Victoria’s Secret’ın mağaza satışları son 3 yıldır düşüşteydi ve tüm zamanların en düşük performansı rekoru kırdı. Rakip firmaların farklı stratejilerinin bunda etkili olduğu belirtiliyor. Son yıllarda özellikle Savage X Fenty, ThirdLove ve Aerie gibi markalar Victoria’s Secret ile büyük bir rekabete girmişti.

Victoria’s Secret kendi belirlediği güzellik standartlarına göre üretim ve pazarlama yapıp farklı bedenlerde kadınları pazarının içine almadı. Ancak değişen küresel güzellik anlayışına ayak uyduran ve her şekil ve boyutta kadına hitap eden diğer firmalar Victoria’s Secret’ın popülaritesine ket vurdu. ThirdLove Aerie ise Victoria’s Secret’ın aksine satışlarında son 3 yıldır çift haneli artışlar gösteriyor.

Değişen güzellik anlayışına uyum sağlayan şirketlerin geleceği şimdilik parlak görünüyor. Uzun yıllardır piyasayı yönlendiren Victoria’s Secret’ın bu akıma katılıp katılmayacağı merak konusu.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Biçim Seç
Personel test
Kişilik hakkında bir şey ortaya koymayı amaçlayan sorular dizisi
Test
Bilgiyi kontrol etmek isteyen doğru ve yanlış cevaplı sorular dizisi
Anket
Bir Olayı veya Görseli oylamaya sunmak için
İçerik
Gömülü ve Görsellerle içerik paylaşma
Liste
Klasik listeler oluşturun
Geri Sayım Listeleri
Klasik geri sayım listesi oluşturun
Açık Liste
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi sunum için oy verin
Oylama Listesi
En iyi liste ögesisin belirlemek için oylamaya sunun
Meme
Özel memeler yapabilmek için kendi resimlerinizi yükleyin
Resim
Fotoğraf veya GIF
Gif
GIF formatı