Bu Hafta Sonu Ne Yapalım? “11 Ocak 13 Ocak Arası”


Ünimetre ailesi olarak bu hafta sonunu verimli geçirmeniz adına yapacak daha önemli bir işiniz yok ise önerilerde bulunmak istiyoruz. İşte karşınızda 11 Ocak 13 Ocak tarihleri arası etkinlik önerileri.

Bildiğiniz gibi amacımız her zaman ruhu genç, düşüncesi genç ve umudu genç insanlara hitap etmek. Bu yüzden etkinlik seçimlerinde biraz bu konuları ön plana çıkarmak istiyoruz.  Şimdi 3 şehir için bir liste hazırladık. Bununla birlikte Biletix üzerinden her şehrin kendi etkinliklerine de hızlıca göz atabilirsiniz. Biz önerilerimizi pratik bir tavsiye niteliğinde sizlere sunmak istiyoruz.

Hazırsanız, başlayalım! Karşınızda bu haftanın seçkileri.

1- Komik Gazino

İstanbul’da yaşayan arkadaşlarımız için ilk önerimiz olacaktır. Metin Zakoğlu tarafından yapılan bu etkinlik, tek kişilik bir gösteri olduğu için hem şarkılı hem de hikayeli bir eğlence diyebiliriz. Etkinliğin içeriğinde pek çok konu var. Özellikle kişilerin Metin beyin ünlüler dünyasındaki gözlemleri ve camianın dertlerini kendi komik diliyle anlatması, bu gösteriyi gerçekten özel kılıyor.

Biletleri biletix üzerinden temin edebilirsiniz. Ayırca kapıdan da satın alınabiliyor (idi en son).

2- 1984 Büyük Gözaltı

İzmir’de oynanan bu oyun, çeşitli sahnelerde yer alıyor. Bu hafta sonu İzmir’deki arkadaşlarımız için bir önerimiz olsun. Selahattin Alçiçek kültür merkezinde oynanacak olan oyunun biletlerini Biletix üzerinden temin edebilirsiniz.

3- Piraye

Nazım Hikmet’in en büyük aşkı olan Piraye, çok önemli bir ekiple turne yapıyor.  Yönetmenliğini ve oyunculuğunu değerli hocam, biricik hocam Murat Çidamlı’nın yaptığı Piraye oyunu pek çok şehirde gösterime giriyor. Biletix üzerinden Ankara temsillerini inceleyebilir, güncel olarak tarihlerine bakarak seçim yapabilirsiniz. Aynı şekilde İzmir, Ankara, Konya, Mersin gibi şehirlerde de turneler olacağı için o bölgelerde yaşayan arkadaşlarımız da biletix üzerinden gösteri tarihlerine göz atabilir. Anlık olarak değişme durumu olabiliyor bu tarz turne tiyatrolarında sahneler.

 


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR