Bu Hafta Vizyona Girecek 5 Film Önerisi


Vizyona Girecek Filmler
Vizyona Girecek Filmler

Bu hafta sevdiklerinizle beraber gidebileceğiniz filmleri sizler için derledik. Bu hafta vizyona girecek sinema filmlerine, fragmanlarına ve detaylarına göz atabilirsiniz.

Cebimdeki Yabancı

Vizyon tarihi 2 Şubat 2018 (1s 36dk)
Yönetmen Serra Yılmaz
Oyuncular: Serkan Altunorak, Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy devamı
Tür Gerilim, Komedi
Ülke Türkiye

Özet ve Detaylar
Yedi eski dost bir akşam yemeğinde bir araya gelmeye karar verir. Herkes sofranın başında oturmuş sohbet etmekte, şen kahkahalar eşliğinde yemek yemektedir. Yemek sırasında bir oyun oynamaya karar verilir. Oyun oldukça basittir; herkes telefonlarını masaya koyacak, gelen her mesaj ve bildirim yüksek sesle okunacaktır. Yedi dostun maskelerinin ardındaki hayatlarını ile cep telefonlarını ortaya koymaları ilişki dengelerini altüst eder. Bunca zaman çok yakın dost olduklarını düşünün grup aslında birbirlerine yabancıdır.

 

 

Paramparça

Vizyon tarihi 2 Şubat 2018 (1s 46dk)
Yönetmen Fatih Akin
Oyuncular: Diane Kruger, Denis Moschitto, Numan Acar devamı
Tür Dram, Gerilim
Ülke Almanya, Fransa

 

Özet ve Detaylar

Katja, eşi Nuri ve 6 yaşındaki oğlunu bir patlamada kaybetmiştir. Yaşadığı acıdan sonra yıkılan Katja’nın tek isteği, terör saldırısının kimler tarafından neden yapıldığını öğrenmektir ve bunun için mahkemeye başvurur. Saldırı ile ilgili ortaya çıkan deliller Neo-Nazi bağlantılarına işaret eder. Fakat mahkeme delilleri yetersiz bulup zanlılara ceza vermez. Karar karşısında öfkeye kapılan Katja, kendi adaletini sağlamak adına yollara düşer.
Fatih Akın’ın yazıp yönettiği filmin başrollerinde Diane Kruger, Numan Acar ve Ulrich Tukur yer alıyor.

 

 

Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri

Vizyon tarihi 2 Şubat 2018 (1s 56dk)
Yönetmen Martin McDonagh
Oyuncular: Frances McDormand, Woody Harrelson, Sam Rockwell devamı
Tür Dram
Ülke İngiltere, ABD

 

Özet ve Detaylar

Akademi Ödülü sahibi Martin McDonagh’ın kara mizah türündeki filmi Three Billboards Outside Ebbing, Missouri, kızının cinayetini aydınlatmak isteyen bir anneyi temel alıyor. Kızının cinayet davasında bir suçlu bulunmadan aylar geçtikten sonra, Mildred Hayes cesur bir hamle yapar. Kentin saygıdeğer polis şefi William Willoughby’ye yöneltilen tartışmalı bir mesajla kentin ücra bir yolunda üç adet billboard kiralar. Şiddet eğilimli, çocuksu bir annenin çocuğu olan, şefin sağ kolu Dixon’ın adı olaya karıştığında, acılı anne ile güvenlik güçleri arasındaki savaş daha da şiddetlenecektir…

 

En Karanlık Saat

Vizyon tarihi 2 Şubat 2018 (2s 6dk)
Yönetmen Joe Wright
Oyuncular: Gary Oldman, Kristin Scott Thomas, Ben Mendelsohn devamı
Tür Tarihi, Dram
Ülke İngiltere

 

Özet ve Detaylar

Deneyimli yönetmen Joe Wright’ın yönetmenliğini üstlendiği film, İkinci Dünya Savaşı’nın ilk yıllarında Winston Churchill’in, Hitler’in ordusuna karşı verdiği mücadeleyi anlatır. Churchill, hayatının belki de en büyük sınavından geçecektir. Hayatında zor ve geri dönüşü olmayan ikilemlerden birini yaşar. Ya Nazi Almanyası ile barışçıl bir antlaşma yolu bulmaya çalışmalıdır ya da milletinin bağımsızlığı ve idealleri için Nazilerin karşısında sımsıkı durmalıdır. Durdurulamaz Nazi güçleri Batı Avrupa’da ilerlerken ve istila tehditi kapıdayken, bir yanda şüpheci bir Kral, bir yanda da kendisi karşıtı planlar yapan partisi varken Churchill bu zor zamanlarda dik durmalı, bir ulusu ayağa kaldırmalı ve dünya tarihinin ilerleyişini değiştirmelidir.

 

 

 

Cin Çeşmesi

Vizyon tarihi 2 Şubat 2018
Yönetmen Tuncer Gürbüz
Oyuncular: Mustafa Kaya, İlayda Özdoğan, Yavuz Çetin (II) devamı
Tür Korku, Gerilim
Ülke Türkiye

 

Özet ve Detaylar
Kardeş olan Raziye ve Kanber Hoca, Kamil ile Şerife’ye aşıktır. Fakat Kamil’in annesi Hatice oğlunu Raziye’den ayırır ve Kanber’in sevgilisi Şerife ile evlendirir. Sevdiklerine kavuşamayan kardeşler köyü lanetler ve bunun için Kulyas cinleri ile anlaşma yapar. Aynı dönemde Raziye de, Şerife de hamiledir ve ikisinin de kızı olur. Kendi kızını korumak isteyen Raziye bebekleri değiştirir. Raziye’nin aldığı bebek talihsiz bir şekilde ölür, Şerife ise kendi bebeği sanarak Melek’i büyütür. Başka köyde yaşayan çoban Hasan’ı büyü ile zengin eden Raziye, Hasan’ın oğlu Emrah’ın Melek ile evlenmesini şart koyar. Bu yüzden birbirlerine aşık olan İsa ile Melek ayrılır ve Melek, Emrah ile evlenir. Yıllar sonra köye geri dönen İsa, korkunç bir sırrı açığa çıkaracaktır. Eski büyünün bozulmaması için her beş senede bir kurban verilmelidir ve sıradaki kurbanlar Emrah, İsa ve Melek’tir…

 

 Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR