Haftasonu İçin Film Önerisi: Yakalandın Film İncelemesi


Yakalandın Film İncelemesi
Yakalandın Film İncelemesi

FİLM ÖNERİSİ

Merhaba,

Uzun bir süredir ara verdiğim film izleme geleneğime son zamanlarda tekrardan başlayarak haftanın belirli günleri film izlemeye başladım. İzlediğim filmlerden beğendiğim, etki bırakan filmlerin incelemesini de siz unimetre.com okuyucuları ile paylaşarak film önerisi arayan birçok kişi için bir liste oluşturmayı planlıyorum. Bu ilk yazımızda geçtiğimiz hafta izlediğim Yakalandın adlı filmin incelemesini yapacağım.

YAKALANDIN (TAG) FİLM KONUSU

Çocukluk dönemlerinde sıkı fıkı olan ve her daim beraber oynayan 5 arkadaşın bir oyunu 30 yıl boyunca sürdürmesini ele alan bu eğlenceli film bir senaryo ürünü değil de gerçek hayat hikayesi olması filmi izledikten sonra daha da derin etki bırakıyor. Çocukluk yaşlarında sürekli ebelemece oynayan 5 arkadaş, bu dostluklarını kaybetmemek için bir dizi kurallar ve sözleşmeler hazırlayarak oyunu ölünceye kadar devam ettirecekleri konusunda birbirlerine söz veriyorlar.

Yılın sadece mayıs ayında oynayabildikleri ve geçerli olan ebelemece oyunu için 30 yıl geçse de Jerry, 30 yıl boyunca hiçbir şekilde ebelenmemiştir. Oldukça yüksek seviyeli planlar yaparak ve kendini geliştirdiği fitness ve dövüş sanatları yetenekleri sayesinde sürekli kaçmayı başaran Jerry, evlenecek olması nedeni ile 4 arkadaşı tarafından oyuna katılamayabilir düşüncesi ile ebelenmeye çalışılır. Lakin 4 arkadaş 1 arkadaşı ebelemek için çok büyük çabalar sarf etse de bir türlü başaramayacaklardır. Yönetmenin kaçış sahnelerinde birçok ünlü film yapıtlarına ironi yapar derecesinde çektiği sahneler ise filmin en eğlenceli kısımları olmuş diyebilirim. Arkadaşlık ve çocukluktan gelen dostluğun yaşatılmasını en sıcak bir şekilde anlatan bu film hafta sonu izleyebileceğiniz en güzel filmlerden birisi olarak ön plana çıkıyor. Filmin en can alıcı noktası ise son sahneden sonra başlıyor. 5 yakın arkadaşın 30 yıldır sürdürdüğü bu oyunun gerçek görüntüleri filmin sonunda verilmiş. Benim bu filme puanım 10 üzerinden 7 diyebilirim.


Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR